Kripto Bilgi

Sahte Grimacecoin, McDonald’s Tesla Şakasından Sonra %285.000 Arttı

Bir McDonald’s şaka tweetinden sonra oluşturulan bir token, fırsatçı aktörler ılık bir kripto pazarında nakit kazanma şansını yakalayınca birkaç saat içinde %285.641 kadar yükseldi.

McDonald’s Çarşamba sabahı, bir zevkten sonra şekillendirdiği mor maskotuna atıfta bulunarak “Yalnızca Tesla grimacecoin’i kabul ederse” dedi. Bu tweet, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Salı günkü tweetine yanıt olarak geldi: “Mcdonald’s Dogecoin’i kabul ederse televizyonda mutlu bir yemek yiyeceğim. ”

McDonald’s henüz bir kripto token şirketine dönüşmemiş olsa da, Çarşamba günkü tweet, yalnızca Binance Smart Chain (BSC) ağında yaklaşık 10 grimacecoin yaratılmasını teşvik etti.

Herkes bir akıllı sözleşme çağırabilir ve birkaç sent karşılığında BSC’de (veya diğer blok zincirlerinde) jetonlar yayınlayabilir ve merkezi olmayan borsaların varlığı, jetonların anında verilebileceği, likidite ile sağlanabileceği ve kısa süre sonra alınıp satılabileceği anlamına gelir. Önerme önemli değil: modaya uygun konuları pazarlayarak kazanılacak para varsa, bunun için niş boktan çevrelerde bir pazar olmasını bekleyin.

Böyle bir grimacecoin jetonu 0 dolardan işlem görmeye başladı. 0007 ve 0 $’a düşmeden önce sabah saatlerinde Asya’daki zirvesinde 2 $’a ulaştı. 60 seviye.

Çarşamba günü bir McDonald’s tweet’inden sonra birkaç grimacecoin oluşturuldu. (PooCoin)

Bu token, en yüksek fiyatlarla yaklaşık 2 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Basında 800.000 dolar değerinde ve kullanıcılar tarafından yaratılan ve sağlanan bir likidite havuzunda 65.000 doların üzerinde bir değere sahip. Ancak Blockchain verisi, bu tokenlerin %93’ünün tek bir varlığa ait olduğunu gösteriyor.

1 trilyon token arzına sahip başka bir grimacecoin, fiyatların 0 dolara yükselmesiyle Asya sabah saatlerinde 1 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. 00000193, sadece birkaç saat önce bir kuruşun küçük bir kısmından. Bu grimacecoin, yazı yazarken 104.000 $ likiditeyi kilitledi ve bunun %75’i tek bir adreste tutuldu.

Grimacecoin’ler BSC ağıyla sınırlı değildi. Ethereum tabanlı bir grimacecoin, yayınlandıktan sonraki saatlerde %56.000 arttı, 1.000 sahibine ve 6 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı ve geliştiriciler onu Ethereum ağında “ilk” olarak konumlandırdı.

Bununla birlikte, tüm grimacecoin’ler benzer başarılar görmedi. BSC’de, muhtemelen kavgaya geç kalan bir sergi, hem sermayeyi hem de spekülatörleri cezbetmeyi başaramadı, 830 doların biraz üzerinde likidite, beş hissedar ve 1.400 dolarlık bir piyasa değeri tuttu.

Kripto piyasası eşit parça meşruiyet ve memlerdir. Ciddi yatırımcılar ve geliştiriciler, finansal hizmetlere erişmek için üçüncü şahıslar yerine teknolojiye güvenme etiği doğrultusunda, küresel kullanıcıların ticaret yapmasına, varlık ödünç vermesine, kredi almasına ve yatırımcıların izinsiz bir ortamda ticaret yapmasına izin vermek için akıllı sözleşmelere dayalı finansal hizmetler oluşturur.

Bir de göğüs sanatçıları var. Köpek sikkeleri, kedi sikkeleri, mama sikkeleri ve göğüs sikkeleri piyasa kapitalizasyonunda milyarlarca dolara hükmediyor, veri gösteriyor ki her bir iterasyon diğerlerinden daha savurgan.

Grimacecoin, bir Shitcoin piyasası yaratan kripto umutlarının tek örneği değil. Aralık 2021’de ABD Temsilciler Meclisi üyesi Brad Sherman, kripto para birimleriyle ilgili bir duruşmada “firavun faresi madeni para” hakkında şaka yaptı ve sonraki saatlerde yüzlerce mongoosecoin ihraç edilmesini teşvik etti.

Bu kohorttaki en başarılı mongoosecoin, yayınlanmasından sonraki hafta 15 milyon doların üzerinde işlem hacmi gördü ve bu süreçte on milyonlarca dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Fiyatlar o zamandan beri %95 düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.