Kripto Bilgi

Salvador Devlet Başkanı Bukele, Bitcoin’in Bu Yıl 100.000 Dolara Ulaşmasını Bekliyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, egemen bir para birimi olarak benimsenmenin artmasıyla birlikte, bitcoin’in bu yıl uzun süredir ulaşılması zor altı haneli fiyata ulaşmasını öngörüyor.

2022’de bitcoin 100.000 dolara ulaşacak ve iki ülke daha dijital varlığı kanuni ihalesi olarak benimseyecek, Bukele Pazar günü tweet attı ve kripto para biriminin 8 Kasım’da yapılacak ABD ara seçimlerinde de önemli bir sorun haline geleceğini sözlerine ekledi. .

El Salvador, geçen yıl Eylül ayında bitcoin’i resmi para birimi olarak benimsedi, keşfedilmemiş sulara girdi ve Uluslararası Para Fonu’nun öfkesini çekti. Bukele Kasım ayında bir adım daha ileri giderek Liquid Network üzerinde 10 yıl vadeli 1 milyar dolarlık “Bitcoin Bond” ihraç etmeyi planladığını duyurdu. Tahvil ihracından elde edilen gelirin yarısı, Fonseca Körfezi boyunca bir yanardağın yakınında yeni bir “Bitcoin City” inşasını finanse edecek.

Blockstream projeksiyonlarına göre, tahvilin sunduğu yıllık getiri, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde 1 milyon dolara yükselmesine bağlı olarak 10. yılda %146’ya kadar çıkabilir. 69.000$ civarında zirve yaparak 47.000$ civarında işlem görüyor. El Salvador, kripto para biriminin uzun vadeli fiyat beklentilerine olan güvenin bir işareti olan tabanların tutarlı bir alıcısı oldu.

Bitcoin 2021’de yaklaşık %60 oranında yükselirken ve geleneksel varlıklardan önemli bir farkla daha iyi performans gösterirken, ABD Merkez Bankası’nın Kasım ayında finansal piyasalardaki şahin kayması ve geniş tabanlı riskten kaçınması sayesinde, geniş çapta beklenen 100.000 dolarlık fiyat hedefi yakalanması zor oldu ve Aralık.

Bukele, bitcoin’in bu yıl mojo’sunu yeniden kazanmasını beklerken, bazı gözlemciler, Ethereum, Avalanche, Fantom, Solana gibi katman 1 blok zincirleriyle ilişkili kripto para biriminin düşük performans gösteren madeni paralarını öngörüyor.

Singapur merkezli QCP Capital, Bitcoin’in çeşitlendirilmesini ve 2022 için işlemlerden biri olarak 1. katman madeni paraların sepetine dönüştürülmesini önerdi.

Arca Funds’ın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman’a göre, tematik yatırımın 2022’de en fazla kazancı sağlaması bekleniyor. ve NFT’ler ve web 3,” dedi Dorman, 22 Aralık’ta yayınlanan bir blog yazısında.

“Kurumsal sermaye piyasaya katlanarak girerken, marjinal alıcı marjinal satıcıyı çok geride bırakacaktır” diye ekledi Dorman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.