Alt Coin

Samsung, Bu Altcoin ile Dolaylı Ortak Oluyor: Fiyatı Zıpladı!

Samsung, Blockchain teknolojisiyle haşır neşir olmaya hazırlanıyor. 3 Ocak 2022’de Las Vegas’ta düzenlenen CES Konferansı’ndan yapılan duyurularla birlikte Samsung’un planlarının Blockchain teknolojisinin azamî kullanımına odaklandığı görülebiliyor. Samsung, iklim değişikliklerini azaltmak ve bunlarla uğraş etmek için Blockchain odaklı teknolojiyi kullanmayı planlıyor. Bu maksatta teknoloji devi, tanınan altcoin Cardano’nun altyapı sağladığı bir şirket ile işbirliği içerisine giriyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Samsung, dolaylı yoldan tanınan altcoin Cardano ile ortak oluyor

Samsung, 3 Ocak 2022’de Las Vegas’taki CES Konferansında yaklaşık iki milyon mangrov ağacı dikeceğini resmen duyurdu. Ayrıyeten Samsung, bu iklim değişikliği projesini Nisan 2022’de tamamlayacaklarını açıklıyor. Sansung, Veritree ile ortak olduğunu belirtiyor. Veritree, tabiata dayalı etraf müdafaa projelerine odaklanan global bir Blockchain tahlilleri sağlayıcısıdır. Ayrıyeten Veritree tarafından sağlanan Blockchain tahlili, Sansung’un bu iki milyon mangrov ağacının her birinin dikilip dikilmediğini takip etmesini sağlayacak. Ayrıyeten, Veritree, ağın temeli olarak Cardano Blockchain’ini kullanıyor.

Üsttekilerin dışında Samsung, bu projenin tek maksadının Madagaskar’da yaklaşık 200 hektarlık bir alanı ağaçlı hale getirmek olduğunu belirtiyor.  Ayrıca Samsung’un kurumsal sürdürülebilirlik lideri Mark Newton, iklim değişikliğiyle uğraş için temelde tabiat temelli projeler olan teknolojilere yatırım yapmanın koşul olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten Samsung, atmosferdeki CO2 düzeylerini radikal bir biçimde azaltmada mangrov ağaçlarının en güzeli olduğunu belirtiyor. Geçen yıl Cardano Vakfı, Veritree ile birlikte birinci İlk Ağaç Arzını (ITO) başlattı. Kullanıcılar, bir ağacı temsil eden 1 Tree Token almak için 1 ADA bağışladı. Son duyurular sonucunda Cardano 1.31 dolardan 1.35 dolara yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.