Alt Coin

Santiment 2 Altcoin Belirledi: Balinalar Tarihi Birikimde!

Önde gelen kripto tahlil firması Santiment, sahne ardında tanınan altcoin Litecoin (LTC) için büyüyen kimi on-chain ölçümleri ortaya koyuyor. Şirkete nazaran, balinalar süratle altcoin’den biriktiriyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Santiment: Litecoin balinaları, 2017’den beri görülmemiş bir birikim serisinde!

LTC, sert bir düşüş trendinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 410 dolardan %64 düşüşle 148 dolardan süreç görüyor. Buna karşın Santiment, kripto balinalarının altcoin için öbür planları olabileceğini söylüyor. Firmaya nazaran, “akıllı para”yı yansıtan Litecoin balinaları, 2017’den beri görülmemiş bir formda 15 haftalık birikim serisinde yer alıyor. Santiment mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Litecoin, son iki gün içinde BTC’ye karşı yaklaşık +%5 artışla kimi hayat belirtileri gösteriyor. 10.000 ila 1.000.000 LTC tutan balina adresleri, 2017’den bu yana en uzun olan 15 haftalık birikim modelinde. Yalnızca 15 haftada portföylerine LTC’nin arzının %5’ini eklediler.

Santiment: Bu altcoin projesinde yükseliş sinyali var!

Santiment ayrıyeten zımnilik odaklı Blockchain projesi Monero’nun (XMR) yükselişli kimi sinyaller gösterdiğini söylüyor. Firmaya nazaran Monero, forumlarda son 10 ayın en yüksek oranda tartışılıyor. Santiment mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Monero, Perşembe günü kripto paketinden ayrıldı. Varlık, 7 Mayıs 2021’de 513 dolara ulaştığından beri sessiz. Fakat XMR şu anda pompalanan birkaç kripto paradan biri olduğu için, 10 ayın en yüksek forum tartışma oranını görüyor.

Santiment: Piyasada short squeeze izleri var!

BTC’ye ve daha geniş piyasaya bakan Santiment, yatırımcıların daha fazla fiyat düşüşü varsayım etme konusunda ısrarcı olabileceğini söylüyor. Tarihi olarak firma, mevcut şartların ekseriyetle short squeeze’lere yol açtığını söylüyor. Santiment hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin ve öbür birkaç altcoin, olağandan daha yüksek bir short-long oranı ortaya koyuyor ve bu da yatırımcıların fiyatların düşmesini beklediğini gösteriyor. Geleneksel olarak, bu fonlama oranı çok derecede negatif olduğunda short’lar tasfiye edilmeye hazırlanır ve fiyatlar yükselir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.