Bitcoin

Santiment: Balinalar Düşüşe Karşın Çantalarını Bu Altcoin’le Dolduruyor!

Kripto bilgi firması Santiment, önde gelen kripto para ünitesinin taban düzeye yakın olup olmadığını belirlemek için Bitcoin traderlarının hassaslığını inceliyor. Ayrıyeten hangi altcoin projelerinin balinaların dikkatini çektiğini de açıklıyor. Kriptokoin.com olarak bilgileri aktarıyoruz…

Santiment’ten Bitcoin ve altcoin piyasasına yönelik yeni datalar

Tahlil şirketi, Bitcoin traderları ortasındaki hassaslığın üç ayda görülmeyen bir seviyeye düştüğünü ve piyasa iştirakçilerinin teslim olmaya başladığını belirtti. Firmaya nazaran fiyatlar Aralık ayının büyük kısmında 50.000 doların altında kaldıktan sonra Bitcoin’de teslim olma belirtileri görülüyor. Firmaya nazaran bu, Ekim ayının başından bu yana traderlardan gelen en olumsuz davranış, fiyatların FUD’den sonra nihayet sıçrama yapabileceğine dair güzel bir işaret.

Ethereum’a gelince, Santiment, en büyük ETH balinalarının piyasa şartlarından bağımsız olarak önder altcoin’i biriktirmeye devam ettiğini belirtiyor. Ethereum fiyatında balina davranışının kıymetli bir rol oynamaya devam ettiğini söyleyen platforma nazaran 100.000 ila 10 milyon ETH’ye sahip balina adresleri, 1 Ekim’den bu yana 5.58 milyar dolar pahasında 1.41 milyon token biriktirdi. Ayrıyeten son 2.5 ayda çantalarına yüzde 2.8 daha fazla token ekledi.

Santiment ayrıyeten stablecoin Tether’in (USDT) kripto borsalarına akışını yakından izliyor. Kripto bilgi firmasına nazaran, yatırımcılar kripto para piyasasındaki daima düzeltmenin ortasında kenarda dolar tutmaya hazırlanıyor. Santiment, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Borsalardaki stablecoin Tether oranı, altı ayın en yüksek düzeyi olan yüzde 22,5’e yükseldi. Bu arz ölçüsü 8.99 milyar dolara dönüşerek borsalarda biriken satın alma gücünün arttığını gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.