Bitcoin

Santiment: Bitcoin ve Bu 4 Altcoin’de Düşüş Bekleniyor!

On-chain analitik firması Santiment, piyasaların sıçramaya hazır olup olmadığını belirlemek için Bitcoin ve büyük sermayeli altcoin projelerindeki piyasa iştirakçilerinin hassaslığına bakıyor. Bu yazıda, Kriptokoin.com olarak derlediğimiz Santiment raporunun detaylarına göz atalım.

Santiment, Bitcoin yatırımcılarının epeyce kuşkulu olduğunu söylüyor

Yeni bir tweet’te Santiment, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) üzere en büyük kripto para ünitelerinin ve yatırımcılarının, piyasanın beklentileri konusunda optimist görünmediğini söylüyor:

Kalabalık hassaslığına nazaran, BTC, ETH, BNB, SOL ve ADA için epeyce fazla endişe, belirsizlik ve kuşku (FUD) ve düşüş eğilimi var. Bu çizelgede gösterildiği üzere, olumsuzluk en yaygın olarak sıçramalarla bağlıdır.

Önde gelen akıllı mukavele platformu ETH’ye daha yakından bakan Santiment, bunun bir kriptonun piyasa pahasını gerçekleşen pahasına bölen MVRV (piyasa pahası ile gerçekleşen değer) metriğine baktığını söylüyor. Analistler, piyasanın zirvelerini ve tabanlarını tespit etmek için MVRV metriğini kullanır. On-chain tahlil firmasına nazaran, MVRV metriği altı ayın en düşük düzeyinde ve bu da piyasaya yeni girenler için daha az risk manasına geliyor. Santiment, Ethereum’a dair şunları paylaşıyor:

Ethereum 3,118 dolarda tabana vurdu… panik vakti mı? ETH’nin ortalama MVRV’sine nazaran, bu, trader’lerin Temmuz ayından bu yana hissettiği en “acı” ve fiyat bu acı noktasından %118 arttı. Ayrıyeten, etkin adresler ve fiyat hayli yükselişte görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.