Alt Coin

Santiment: Bu Altcoin Fırsat Bölgesinde! İşte Nedeni

Ethereum piyasa genelinden %10’luk artışta olumlu ayrılırken, on-chain analitik firması Santiment önder altcoin projesinin “fırsat bölgesinde” hareketlendiğini gösteren bir dizi değişik on-chain metrik yayınladı. Santiment Ethereum (ETH) için neler söylüyor, süratlice göz atalım…

MVRV indikatörü Ethereum’da alıcı baskısına işaret ediyor

Bir kripto para ünitesinde alım yahut satım bölgesi MVRV indikatörü kullanılarak belirlenebilir. MVRV indikatörünün yardımıyla, trader’ler bir altcoin fiyatının çok alınıp satılmadığını belirleyebilirler. Santiment, en son Ethereum tahlillerinde MVRV indikatörü kullanarak şunları söylüyor:

Ethereum’un fiyatı yalnızca 3 saat içinde +%9,2 arttı ve 30 günlük MVRV metrikleri, ETH trader’leri ortasında büyük FUD gösteriyordu. Bu ölçüm -10 ila -15%’in altına düştüğünde, fiyatlar ekseriyetle olumluya dönmeye başlar.

Kripto para piyasasındaki her süreç yahut karar riskli olsa da, MVRV üzere indikatörler gerçek eğilimin mevcut derecesini gösteriyor. Ethereum balinaları ETH’lerini daha agresif halde sattığında, MVRV oranı daha süratli düşme eğilimindedir ve toparlanma için bir yer olup olmadığını belirler. Pekala, Ethereum artık fırsat bölgesinde mi? Bu sorunun karşılığıyla sonlandıralım.

Önder altcoin fırsat bölgesinde mi?

Ethereum’da şu anda -%10’da hareket eden MVRV indikatörüne nazaran, başkan altcoin büyük yatırımcılar tarafından çok satılıyor ve piyasanın geçişmişine nazaran lokal bir taban düzeyinde konumlanarak “fırsat bölgesine” hareket ediyor. Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Arman Shirinyan’a nazaran bu oran, trendin kısa vadeli bilakis çevrilmesine yönelik trader’lere bir ipucu verebilirken, indikatör piyasanın uzun vadeli durumunu tahlil etmek için tasarlanmamıştır. MVRV indikatörü %10’luk artışından evvel, son 4 ayın en düşük düzeylerine ulaşmıştı. MVRV oranının -%10’a yakın olduğu son devir Aralık ayı başındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.