Alt Coin

Santiment, Fırsat Bölgesine Giren 4 Altcoin’in İsmini Verdi!

Çeşitli metriklerle kripto paraların tahlilini yapan Santiment’in bir yöneticisi, birtakım altcoin projelerindeki son bilgileri aktararak bunların “fırsat bölgesine” girdiğini savundu. Bilhassa haftanın başlarında fiyatları artan fakat daha sonra fiyatta düşüş yaşayan altcoin’lere dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Santiment yöneticisi, 4 altcoin projesini tahlil etti

Santiment pazarlama yöneticisi Brian Quinlivan, bir metriğe bakarak kripto para piyasasını yorumladı. Quinlivan, piyasa bedelinin gerçekleşen pahaya 30 günlük oranının (MVRV) kripto piyasasında “indirimli fiyattan alışveriş yapmak için” yardımcı olduğunu söylüyor. MVRV, mevcut durumda dolanımda olan coin’lerin ortalama kâr ve ziyan grafiğini ortaya çıkarıyor.

Quinlivan, ekseriyetle bir altcoin’in âlâ bir fırsat bölgesinde olması için metrikte yüzde 15’in altında bir data kaydetmesi gerektiğini düşünüyor. Bu açıdan, öncelikle Uniswap’in (UNI) fırsat bölgesinde olduğu kanısına varıyor. Lakin bu altcoin’de borsalara girişin son vakitlerde biraz arttığını belirterek bunu “endişe verici” olarak yorumluyor. Öte yandan Quinlivan, balinaların Aave’yi (AAVE) biriktirdiğine ve bunun olumlu bir gelişme olduğuna işaret ediyor. Ayrıyeten AAVE’nin UNI’den daha âlâ metrik oranları sunduğunu belirtiyor.

SOL ve MANA da listede

Analist, Decentraland’de MVRV’nin ve genel zincir üstü ölçümlerin düşüş eğiliminde olduğunu söylese de coin’de olumlu bir gelişmeye işaret eden bir metrikten bahsediyor. Quinlivan, tanınan metaverse projesi Decentraland’de (MANA) açılan short durumların arttığına işaret ediyor. Fakat genel fikrin bilakis, yönetici, bunun olumlu bir şey olduğunu belirtiyor ve aşağıdaki sözleri kullanıyor:

“Oldukça döngüsel ve şu anda bu, MANA için en yükseliş metriklerinden biri, zira o kadar büyük ölçüde kısa konum açılıyor ki… Bu büyük artışlar bir noktada tasfiye edilmeye mahkumdur, zira bu ölçüde short konum açmak, çoklukla çok düzgün gitmez.”

Son olarak Solana’ya değinen analist, SOL geliştirme aktivitelerinin çoğaldığını söyleyerek geçen yıl 190 düzeylerinde olan günlük GitHub gönderimlerinin şu anda 500’ü aştığını belirtiyor. Bu durumun, SOL’un uzun vadeli sürdürülebilirlik sergilediğinin delili olduğunu öne sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.