Alt Coin

Santiment Gözleri Cardano’ya Çevirdi: Bunları İzleyin!

Kripto piyasalara dair ürettiği değerli bilgilerle bilinen önde gelen kripto tahlil firması Santiment, kripto para yatırımcılarının iyimserliğinin yükseldiğini bildiren açıklamalarda bulundu. İyimserlikten nasibini alan altcoin projelerinden olan Cardano (ADA)’da da fiyatın yükselmeye başlaması gözlerden kaçmadı. Santiment Cardano için izlenecek düzeylere dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak sizleri için derledik.

Cardano (ADA)’da bu düzeylere dikkat

Son günlerde genel kripto piyasalarda yaşanan toparlanmadan ve yatırımcıların pozitifliğinden artan ölçüde Cardano (ADA) da hissesini alıyor görünüyor ve toparlanıyor. Kripto etraflarında kıymetli on-chain analitik firmalarından olan Santiment, Bitcoin ve tüm kripto piyasası kendine gelmeye başlarken, kripto toplumsal etraflarında traderların iyimserliğinde kıymetli bir artış olduğunu belirtiyor. Cardano’nun ADA tokeni, altcoin piyasasının geri kalanıyla birlikte bir toparlanma kaydediyor. Bu haber yazıldığı esnada ADA, CoinMarketCap bilgilerine nazaran son 24 saatte %5 civarında bir artış göstererek 1,12 dolardan süreç görüyordu.

İşte Cardano’da izlemeniz gerekenler: IntoTheblock tarafından sağlanan on-chain sinyaller, basın vaktinde ADA için çoğunlukla yükselişe geçti. Daha evvel de kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Cardano 2022’nin başından bu yana adreslerde bir artış gördü. On-chain tahlil firmalardan gelen bilgilere nazaran 10.000 ile 1.000.000 ADA ortasında bakiyeye sahip Cardano adreslerinin 2021 Aralık ayının ortasından bu yana şaşırtan bir formda %15.000 oranında arttığını söyleyebiliriz. Santiment’e nazaran bu yatırımcı kategorisi, Ocak ayının sonunda 53,6 milyon dolarlık token biriktirerek varlıklarını ikiye katladı. Bunun dışında, 1-10 milyon ADA’ya sahip adreslerin elindeki bakiye, 2022’nin yalnızca birinci ayında %40,65 arttı.

Kripto sanayisinde en tanınan borsalardan olan Kraken, raporunda ADA’nın mevcut fiyat hareketinin günlük süreçleriyle birleştiğinde yükseliş göstergesi olabileceğini belirtti. Kraken ayrıyeten, Cardano’da dApp’lerin piyasaya sürülmesinin akabinde akıllı kontratlarla etkileşime giren süreçlerin artık ADA süreçlerinin birçoklarını oluşturduğunu belirtiyor. Cardano cüzdanlarının toplam sayısı son vakitlerde 3 milyon doları aştı. 24 Aralık itibariyle bu sayı 2,5 milyondu ve o vakitten beri 500.000’den fazla ADA cüzdanı eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.