Alt Coin

Santiment Hafta Sonu İçin Uyardı: Bu Altcoin İçin Selloff Geliyor!

Kripto para tahlil firması Santiment, yatırımcıları, en düzgün akıllı kontrat platformu ve önder altcoin Ethereum (ETH) için makul metriklerin ufukta satış baskısı yani selloff gösterdiği konusunda uyarıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Santiment’e nazaran başkan altcoin ETH’de satış yaşanabilir

ETH, en son genel kripto piyasası düşüşünden geri dönmüş olsa da, Santiment yeni bir blog yazısında, borsalarda görülen ETH arzının arttığını ve bunun bir “ayı flaması” oluşturduğunu söylüyor. Santiment, “Son birkaç gündür borsalardaki ETH arzında büyük artışlar görüyoruz, bu da makul ölçüde satış baskısının yaklaştığını gösteriyor,” tabirlerini kullanıyor. Platforma nazaran satıcılar, mümkün olan her yerde konumlarından çıkmak için –özellikle daha evvel satma bahtını kaçırmışlarsa- fiyat pump’ını kullanıyor.

Data firması ayrıyeten, sahiplerinin kısa vadeli kar ve ziyanını ölçen MVRV 7D metriğinin ETH’nin bir “tehlike bölgesinde” olduğunu gösterdiğini söylüyor. Bu metriğe nazaran kısa vadeli ETH sahipleri şu anda kârda. Bu durum, yatırımcıları biraz kâr elde etmeye teşvik edebilir.

Bununla birlikte Santiment, Ethereum’un ağ büyümesine ve günlük etkin adreslerdeki artışa, Blockchain’in yeni kullanıcılar kazandığını gösterebilecek olumlu gelişmeler olarak işaret ediyor. Platforma nazaran ETH’nin ağ büyümesi, fiyatların düşmesine karşın alışılmadık bir artış görüyor. Bu durumun, fiyat artışları sonrasında FOMO satışı yapmayan temkinli iştirakçilerin ağa girdiğini gösteriyor olabileceğine dikkat çekiliyor. Santiment, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

ETH’nin günlük faal adresleri sağlıklı görünmeye devam ediyor, gördüğümüz fiyat hareketinden bağımsız olarak ağ hala çok faal. Bu, şimdiye kadar düzgüne işaret.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.