Alt Coin

Santiment: Ripple ve Bu 5 Altcoin Fırsat Bölgesine Girdi!

Kasım ayında 3 trilyon dolara yaklaşan toplam piyasa kıymeti, Aralık ve Ocak aylarının düzeltici fiyat hareketleri eşliğinde 1,6 trilyon dolara kadar geriledi. Bitcoin’de dahil neredeyse tüm altcoin piyasası ATH fiyatlarından yarıdan fazla paha kaybetti. Mevcut düzeylerin taban olup olmadığı vakit içinde ortaya çıkacak. MVRV Uyuşmazlığı bazında piyasa tahlillerini yayımlayan Santiment, Ripple ve 5 altcoin projesinin neden fırsat bölgesinde olduğunu açıklıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Santiment: Ripple (XRP), 1INCH, AAVE, CEL, GRT ve UNI fırsat bölgesine girdi

Santiment tarafından sağlanan bilgiler, MVRV Uyuşmazlığı bazında Ripple (XRP), Aave (AAVE) ve 3 altcoin projesinin fırsat bölgesine yaklaştığını gösteriyor. Aşağıdaki metriklere nazaran, kripto para piyasasındaki yüksek dalgalanmalar sırasında, ferdî yatırımcılar kimi altcoinleri çok derece satın alırken, öbürleri daha az alınıyor. Bilgilerin gösterdiği üzere, XRP şu anda 1 günlük MVRV ayrışmasında piyasa en az satın alınan kripto para ünitelerinden biri. Piyasadaki datalara ve fonların tekrar dağıtımına nazaran, XRP en düşük giriş hacmini alıyor.

1inch Network (1INCH) token ise MVRV’de bir günlük büyük bir farklılık ile “az satın alınan” başkanlar ortasında. Altcoin piyasasının çoğunluğu düşük alımda kalırken, Fantom üzere piyasada altı aylık MVRV farklılığında yahut yalnızca uzun vadede biraz fazla alım olarak değerlendirilebilecek birtakım konumlar var.

MVRV sapması nedir?

Santiment’in grafiği, her bir kripto paranın olağan durumundan ne kadar uzakta olduğunu hesaplar. Her bir MVRV vakit çerçevesi, ilgili altcoinin çok alınıp satılmadığının yahut düşük satıldığının anlaşılmasını sağlayan yüzde arasını ölçmek için bir ortaya getirilir. MVRV yahut “Piyasa Kıymeti ile Gerçekleşen Değer”, kripto para yatırımcılarının fiyatın adil olup olmadığını anlamasını sağlayan orandır. Bağımsız bir metrik olarak MVRV, piyasanın zirvelerini ve tabanlarını belirlemek için kullanılır. Tarihi bilgilere nazaran, piyasada ortaya çıkan çabucak hemen her üst ve alt kısmı gerçek bir biçimde kestirim ettiği için gösterge başarılı sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.