Alt Coin

Santiment: SHIB ve Bu 3 Altcoin Büyük Sinyali Verdi!

Kripto para piyasasının toplam pahası, Kasım 2021’deki ATH düzeyi 3 trilyon dolara nazaran %46 düşüşle 1,6 trilyon dolara geriledi. Süreçte Bitcoin dahil neredeyse tüm altcoin projeleri tepe fiyatlardan en az yarı yarıya bedel kaybetti. Santiment’e nazaran en süratli toparlananlar SHIB, LUNA ve CAKE olabilir. Firmanın bunun için bir dizi metrik paylaşıyor.

Santiment: SHIB, LUNA ve CAKE başkalarından daha süratli toparlanıyor

On-chain analitik firması Santiment, kimi altcoinlerin piyasa genelindeki son düzeltmenin en kötüsünü görmüş olabileceğini ve toparlanmanın yakın olabileceğini söylüyor. Firma, göğüs token Shiba Inu (SHIB), algoritmik stablecoin Terra (LUNA) ve DEX platformu Pancakeswap’ın (CAKE) zayıf eller teslim olduğu için piyasadaki düşüşten başkalarından daha süratli toparlandığını belirtiyor:

Geçen hafta büyük çoğunluğu hala %20 ila %40 oranında paha kaybeden altcoinlerin akabinde, kimileri süratle toparlanıyor. Bahadır taban meraklıları için LUNA, SHIB ve CAKE, son 24 saatin birinci 100 başkanıdır.

Dogecoin’in on-chain metrikleri canlanıyor

Kriptokoin.com olarak datalarını paylaştığımız Santiment, göğüs coin başkanı Dogecoin (DOGE) hakkında birtakım görüşlere de sahip. Firmanın bilgilerine nazaran, toplam DOGE arzının %23’ünden fazlasına sahip olan mevcut en büyük Dogecoin balinası, en son geçen hafta 200 milyon Dogecoin’i hareket ettirdiği için göğüs coin on-chain’de hareketli. Santiment daha sonra kâr eden DOGE sahiplerinin yüzdesinin tarihî olarak düşük bir noktada olduğuna ve bunun yaklaşan bir geri dönüşü işaret edebileceğine dikkat çekiyor:

DOGE hodler’ların toplam kârının en son bu kadar düşük olduğu Mart 2020’de, DOGE HODLer’ların sırf %29’unun kârda olduğu COVID kazası sırasındaydı. Mart 2017’den evvelki bilgileri hariç tutarsak, DOGE tarihinde yalnızca iki sefer kar arzı bu kadar düşüktü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.