Bitcoin

Santimentten Kıymetli İkaz: Bitcoin’leri Satıyorlar! Balinalarda…

On-chain tahlil firması Santiment, en son Bitcoin raporunda balinaların sattığını ve ferdî yatırımcıların almakta isteksiz olduğunu söylüyor. Firmaya nazaran yatırımcılar 2022 için gereğince ümitli değiller ve günlük etkin cüzdan sayısı giderek çoğalıyor. Gelin, Santiment’in tüm bunlara verdiği yanıtlara göz atalım.

Bitcoin faal cüzdan sayısı rekor kırıyor

Kripto analitik firması Santiment, günlük faal Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısındaki son artışın, BTC fiyatının üst gerçek hareket etmek üzere olabileceğini gösterdiğini söylüyor. Firmanın Twitter hesabı, 120.700 takipçisine, Bitcoin aktifliğinin yaklaşık bir aylık sakin datalardan sonra toplandığını söylüyor:

Bitcoin 46 bin ila 48 bin dolar aralığını sürdürürken, artan bir adres aktifliği eğilimi görüyoruz. 28 Aralık, 4 haftanın en yüksek adres aktifliği oldu ve DAA (günlük etkin adresler)/fiyat oranındaki bu yüksek artışlar, tarihî olarak fiyat artışlarıyla ilişkili.

Santiment, en son Insights blog gönderisinde Bitcoin’in izafî güçlü ve zayıf istikametleri hakkında daha derinlemesine bir tahlil sunuyor. Firma, Bitcoin 50.000 dolar düzeyini yine yakalamak ve tutmak için uğraş ederken, ferdi yatırımcı hissiyatıyla ilgili şunları söylüyor:

Görünüşe nazaran pek çok insan büyülerini kaybetmiş ve 50 bin doların üzerine çıkma konusunda inançsız.

Firmaya nazaran kişisel yatırımcılar 2022’ye dair hevessiz

Kripto tahlil firması, fonlama oranlarının çoğunlukla tarafsız olmasına karşın, birçok kişinin 2022’de yükselmeyeceği kaygısıyla BTC’lerini sattığını söylüyor.

Beşerler artık daha fazla düşüş yaşanabileceğine inandıkları için satıyorlar. Bu bir düşüş işaretidir. BTC’nin gelecek yılın tamamında yükselmeyeceğine inanan gereğince insan var. Artık satıyorlar zira uzun vade beklemekten emin değiller.

Kriptokoin.com bilgilerini paylaştığımız Santiment, balina aktivitesindeki düşüş eğiliminden de kaygı duyuyor:

Bu adresler tarafından hayli kıymetli ölçüde para boşaltılıyor. Balinalar bu türlü davrandığında yükselişe geçmek güç.

Bilgi firması, Bitcoin tahlilini, BTC’nin günlük dolanımının son bir buçuk aydır düştüğünü belirterek sonlandırıyor:

Kasım ayından bu yana her hafta günlük tiraj açısından daha düşük bir tepe (LH) görüyoruz. Ağ üzerinden kullanılan Bitcoin ölçüsü açıkça düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.