Alt Coin

SEC, Bu Altcoin ve Ünlü Bitcoin Borsasını İnceliyor!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), kripto paraları düzenlemek için daha geniş bir hükümet gayreti ortasında, yüksek faiz getirisi sunan birkaç kripto para ünitesi firmasını araştırıyor. Bunlar ortasında altcoin projesi Celsius Network (CEL) de yer alıyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

SEC, bu altcoin projesini inceliyor!

Yeni bir Bloomberg haberine göre SEC, bilhassa altcoin projesi Celsius Network (CEL), Voyager Digital Ltd. ve Gemini Trust Co.’nun kullanıcılar tarafından yatırılan sanal tokenlere faiz öderken kullandığı metodolojiye bakıyor. Klâsik finans kurumları, tasarruf hesabı sahiplerine getirilerde yüzde onda birinden daha az teklif verirken, haber kripto token faiz oranlarının %3 ila %18 ortasında değiştiğini belirtiyor. Bloomberg, buna eşitsizlik diyor ve şunları ekliyor:

Firmalar, kripto paralarını öteki yatırımcılara ödünç vererek, birçok banka tasarruf hesabından daha yüksek müşteri oranları ödeyebiliyorlar… Lakin firmalar eserlerini yetkililere kaydettirmedikleri için düzenleyiciler, potansiyel risklerin yatırımcılara ifşa edilmemesinden tasa ettiklerini söylediler.

ABD eyaletleri, Celsius Network’e karşı yasal süreç başlattı!

Geçen Eylül ayında, ABD eyaletleri Texas ve New Jersey, Celsius Network‘e karşı yasal süreç başlattı. Lakin şimdiye kadar SEC ne onu ne de başka iki şirketi misyonu berbata kullanmakla suçlamadı. Gemini isimli kripto borsası, Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından 2015 yılında kuruldu. SEC soruşturmasıyla ilgili olarak, Voyager sözcüsü Mike Legg şunları söyledi:

Kripto paralarla ilgili yahut öbür bir biçimde finansal hizmet şirketlerinin düzenleyicilerle daima diyalog halinde olması olağan.

Daha bu hafta, Beyaz Saray’ın muhtemel bir yönetici buyruğu de dahil olmak üzere kripto paraları düzenlemek için harekete geçmeyi planladığı haberi geldi. Birkaç gün evvel Federal Rezerv, ekseriyetle CBDC olarak isimlendirilen merkez bankası dijital para ünitelerinin artılarını ve eksilerini özetleyen bir rapor yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.