Alt Coin

SEC Davası Durduramadı: Ripple Kıymetli İştiraki Duyurdu!

Fas’ın en büyük bankacılık kuruluşu Attijariwafa Bank, Ripple şirketiyle iştirakini duyurdu. İştirak sayesinde banka, müşteriyle anlık süreçler yapabilecek. İştirak, SEC’in dava keşfini 28 Şubat’a ertelediği sakin süreçte geçekleşti. XRP fiyatı gelişmeyle hareketlilik göstermedi. Kriptokoin.com olarak paydaşlığın detaylarını aktarıyoruz.

Ripple dev bankayla iştirakini duyurdu

İdaresi altındaki 53.3 milyar dolarlık varlığa sahip Attijariwafa Bank, anlık süreçler gerçekleştirebilmek için Ripple’nin Blockchain teknolojisini tercih etti. Ripple şirketinin bankacılık ortakları ortasında Santander, Bank of America, IndusInd Bank ve Banco Rendimento bulunuyor. Attijariwafa Bank ayrıyeten, Singapur merkezli bir işletmeden işletmeye hudut (B2B) ötesi ödeme ağı olan Thunes ile iştirakini da duyurdu. Ripple’nin muvaffakiyetini, CEO Brad Garlinghouse, “XRP’yi köprü para ünitesi olarak kullanan On-Demand Liquidity ile Ripple’ın bugüne kadarki en uygun yılını geçirdi” tabiriyle paylaşıyor. Ripple’nin Orta Doğu’daki ilişkileri güçlenmeye devam ediyor…

XRP, Orta Doğu’daki temaslarını güçlendiriyor

Ripple, MENA ülkeleriyle iş birliğini sürdürüyor. Orta Doğu, bölgedeki yasal ezalar nedeniyle sıkıntı durumdaki şirketin yeri haline geldi. Kuveyt Ulusal Bankası, 2018’in sonlarında XRP tarafından desteklenen bir havale hizmeti başlattı. 2021’in Mayıs ayında RippleNet ağına Mısır Ulusal Bankası’da katıldı. Ripple CEO’su Garlinghouse, Ekim ayındaki bir röportajda şirketin Orta Doğu’daki irtibatlarını süratle güçlendirdiğini söyledi. Bu, Al Ansari Exchange isimli Dubai merkezli bir döviz şirketi ile paydaşlık ilan etmesinden kısa bir müddet sonra geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.