Kripto Bilgi

SEC Gri Tonlamalı Spot Bitcoin ETF Teklifiyle İlgili Endişeleri Ele Almasını İstiyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’den yatırım firmasının Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir bitcoin spot ETF’sine dönüştürme teklifinde hisse manipülasyonu, dolandırıcılık ve diğer olası sorunları nasıl çözeceğini netleştirmesini istedi. Cuma günü bir duyuruya göre.

  • Ajans ayrıca Grayscale Bitcoin Trust’ın likiditesi ve şeffaflığı hakkındaki endişelerini de dile getirdi ve fon için temel varlık olarak bitcoin’in “uygunluğu” hakkında daha fazla ayrıntı istedi.
  • Yatırım yöneticisi spot bitcoin ETF’si için onay aramaya devam ederken, SEC bu hafta başında Bitwise’dan neredeyse aynı açıklamayı istedi.
  • Geçen sonbaharda Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bitcoin spot ETF’ye dönüştürmek için SEC’e başvuruda bulundu.
  • Grayscale’in SEC’in endişelerine yanıt vermesi için 21 günü olacak. Gri tonlama, aynı zamanda CoinDesk’in de ana şirketi olan Digital Currency Group’un bir birimidir.
  • Geçtiğimiz birkaç ay içinde ajans, WisdomTree, Krypton, SkyBridge ve Fidelity’den gelen spot bitcoin ETF başvurularını reddetti. Yatırım firmalarından gelen bir dizi başka uygulamayı tartıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.