Alt Coin

SEC Üyesi: Düzenlemeler, Bu Altcoin Piyasasını Hedefliyor!

Kripto para etraflarında “Crypto Mom” olarak bilinen SEC üyesi Hester Peirce’ye nazaran yeni SEC planının DeFi altcoin sectörünü tehdit ettiğini söylüyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) üyesi Hester Peirce’e nazaran, SEC’in yeni önerisi DeFi protokolleri için değerli bir tehdit oluşturma potansiyeline sahip. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

DeFi altcoin piyasaları tehdit altında

DeFi, klasik finans sistemine (bankaya) itimadı olamayan şahısların finansal süreçlerini bir otorite tarafından değil de sistemin oluşturduğu bir algoritma üzerinden gerçekleştirilebilmesini mümkün kılan bir altyapı sağlıyor. Uniswap, Avalanche, Chainlink birinci akla gelen tanınan DeFi altcoinler olarak gösterilebilir. SEC Komiseri Hester Peirce, komitenin borsa tarifini çağdaşlaştırmayı amaçlayan yeni teklifindeki bilinmeyen lisanın, merkezi olmayan finans için bir tehdit oluşturabileceğini söyledi. 26 Ocak’ta yayınlanan bir açıklamada, SEC Lideri Gary Gensler, devlet tahvillerinin ticaretini yapan “giderek daha fazla elektronikleşen” sistemlere ayak uydurmak için kuralları güncellemeye uyarlamanın değerli olduğunu argüman ediyor ve şöyle diyor:

Kongre‘nin bir borsa tarifini uygulamaya koymasından bu yana geçen on yıllar boyunca, platformlarda birçok değişiklik oldu – bilhassa de giderek daha fazla elektronik hale getiriliyorlar.

Teklif kripto para ünitelerinden bahsetmese de Peirce, kripto süreç platformları üzerindeki nezareti genişletmek için kullanılabileceği konusunda uyarıyor. Pierce, “Teklif, potansiyel olarak DeFi protokolleri de dahil olmak üzere daha fazla ticaret sistemine ulaşabilir” diyor. Gensler, DeFi protokollerinin merkezileştirilme eğiliminde olduğunu tekraren belirterek, bu platformların ardındaki girişimcileri SEC’e kaydolmaya çağırdı. Ayrıyeten kripto para ünitelerinin büyük çoğunluğunun kayıt dışı menkul değerler olduğunu belirtti. Eylül ayında Wall Street Journal, SEC’in DeFi devi Uniswap‘ı araştırmaya başladığını bildirdi. Elad Roisman’ın kısa müddet evvel ayrılmasının akabinde kurulda yalnız bir Cumhuriyetçi olan Peirce, ABD’deki düzenleyici netliğin eksikliğinden şikayet ederek yıllardır sadık bir kripto savunucusu oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.