Alt Coin

SEC’den Bu Altcoin’e Büyük Ceza: Borsalarda Delist Edilecek!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Avustralyalı Craig Sproule ve Crowd Machine ve Metavine isimli iki şirketini, kayıt dışı bir ICO biçiminde altcoin satmak ve hakkında yanlış beyanda bulunmakla suçladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

SEC, altcoin projesinin gerisindekileri kayıtsız ICO nedeniyle suçladı

Crowd Machine’in Ocak ile Nisan 2018 ortasında gerçekleşen Crowd Machine Compute Tokens (CMCT) isimli kurumsal bir ICO’ya dahil olduğu sav ediliyor. SEC, Sproule’un kendilerine ICO’dan elde edilen gelirin Metavine için yeni teknoloji geliştirmeye gideceğini ve şirketin uygulama geliştirme yazılımını merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalıştırmasını sağladığını söylediğini belirtiyor. Fakat SEC, Sproule ve Crowd Machine’in yatırımcılara haber vermeden Güney Afrika’daki altın madenciliği kuruluşlarına 5,8 milyon dolar aktardığını argüman etti.

Ayrıyeten SEC, CMCT satışının kayıt dışı bir menkul değer arzı oluşturduğunu ve Sproule ve şirketlerinin, yatırımcıların kamu tarafından tanınıp tanınmadığını belirlemeden bilerek token sattığını belirtti. SEC, Sproule ve Crowd Machine’i federal menkul değerler yasasının kayıt ve dolandırıcılıkla uğraş kararlarını ihlal etmekle suçlayarak, Kaliforniya Kuzey Bölgesi için ABD Kuzey Bölge Mahkemesi’ne şikayette bulundu.  Sanıklar suçlamaları ret ya da kabul etmedi, lakin gelecekte bu alanda süreç gerçekleştirmeleri yahut süreçlere katılmalarını engelleyen kararları kabul ettiler. Ayrıyeten CMCT tokenlarının borsalardan delist edilmesi talep edildi. CMCT, şu anda sırf HitBTC borsasında listelenmiş üzere görünüyor. Altcoin’in fiyatı, son 24 saatte yüzde 20’lik bir düşüş yaşamış üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.