Alt Coin

SEC’den Ripple Davasında Süpriz Hamle! “XRP Bu Düzeyleri Görebilir”

ABD SEC (Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu), Ripple tarafından bir Letter of Supplemental Authority (Ek Yetki Mektubu) aracılığıyla, Fair Notice (Adil Bildirim) savunmasını reddetmeye çalışıyor. Lakin hukuk uzmanları ve XRP destekçileri davanın en son kararı konusunda iyimserken, analistler bu ay XRP çıkarında %44’e varan artış öngörüyor. Gelişmeleri ve analistlerin XRP kestirimlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

SEC, Ripple (XRP)’yi vurdu

Ripple davasıda SEC, Ripple’ın adil ihtar savunmasını çürütmek için bir Ek Yetki Mektubu verdi. Davayla yakından ilgilenen hukuk uzmanı Avukat Jeremy Hogan, yakın vakitte bir diğer XRP savunucusu olan savunma avukatı James K. Filan’ın davayla ilgili bir güncellemesini aktardı. Jeremy Hogan, SEC’in hareketinin bunun için zorlayıcı olabileceği yorumunu yaptı:

Ripple örneğinde SEC, Fair Notice’in olumlu savunmasını yapmaya çalışıyor. Bu durumda yerine getirmesi gereken ağır bir sorumluluğu bulunuyor.

Ek olarak Jeremy Hogan, SEC ve Fife davası ile düzenleyicinin Ripple davası ortasındaki farka dikkat çekti. Birincisi, öbür tezlerin yanı sıra, mali gözlemci tarafından kayıt dışı bir satıcı olduğu için dava edildi. 2021’in sonuna yanlışsız, bir mahkeme kararı, Fife’ın davayı reddetmek için “Adil Bildirim” tezini reddetti. Bahse ait olarak avukat, şu açıklamayı yapıyor:

Fife davasında, davalı davayı büsbütün reddetmek için “Adil Bildirim” savında bulunmaya çalıştı ve başarısız oldu. Zira savunma yapmak için hareket eden bir taraf üzerindeki sorumluluk çok ağır.

Temmuz 2021’de, yargıç Sarah Netburn, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın tabirine müsaade verdi. Daha sonra mahkeme, eksper keşfi için14 Ocak 2022’ye ve son uzman sözü için 19 Ocak’a tarih verdi. SEC’in bu atılımı, olayların vakit çizelgesi göz önüne alındığında sürpriz olarak görülüyor.

XRP fiyatı nasıl etkilenecek?

Ripple-SEC davası, baştan sona birkaç kurtarma noktası göstermesine karşın, XRP’nin fiyatını 2021’de olumsuz etkiledi. Hudut ötesi ödeme şirketi, 2021’in şimdiye kadarki en yeterli yıl olduğunu söyleyerek dünyadaki çeşitli ülkelere operasyonlarını da ilerletti.

Yazma vaktinde, XRP genel piyasa düşüş trendini takiben 0,7623 dolar civarında dalgalanıyordu. Analistlere nazaran kripto para üçgen bir trend belirledi. Kripto analisti Steve Muchok’a nazaran XRP, keşif sona ermeden evvel yükselişin bilakis dönmesi durumunda %33-44 ortası bir artışla 1-1,10 dolara çıkabilir. Analist, ayıların taban kazanması durumunda 0,70 doların tokenin acil dayanağı olmaya devam ettiğini belirtiyor. Analiste nazaran, bir mevt çaprazı meydana gelebilir, fakat XRP için bu çeşit evvelki olaylar bir fiyat tabanının sinyalini verdi.

Ek olarak, Bitboy_Crypto da dahil olmak üzere birçok analist, yakında gerçekleşecek bir pompanın kripto paranın mukadderatı olduğuna inanıyor. XRP_Pro takma isimli kripto analisti, XRP’nin mevcut fiyat eğilimi ile 2021 boğa koşusu ortasındaki benzerliklere dikkat çekiyor. Bununla birlikte, kripto analistleri CarpeNoctum, Ripple’ın üç aylık fiyatlarında sabit bir trendi olmadığını ve bunun bir varsayımda bulunmayı biraz zorlaştırdığını belirtiyor. Öte yandan, Jeremy Hogan ve Avukat John Deaton da dahil olmak üzere uzmanlar, Ripple’ın kazanmaya hazır olduğuna ve davanın Nisan 2022’ye kadar kapanabileceğine inanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.