Bitcoin

SEC’den Son Dakika Bitcoin ETF Kararı: Tarih Verildi!

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını bir defa daha erteledi. Düzenleyicinin artık 14 Ağustos’a kadar bir karara varması yahut kararı son bir kere ertelemesi gerekiyor.

  • ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, Bitwise’ın Bitcoin ETF’sini onaylayıp onaylamama konusundaki kararını erteledi.
  • SEC daha evvel kararını Aralık ayında ertelemişti.
  • Düzenleyici, bahisleri bir defa daha 13 Ekim 2022’ye erteleyebilir.

SEC, bugün düzenleyiciden gelen bir karara nazaran, Bitwise Asset Management’tan bir Bitcoin ETF teklifi hakkındaki kararını erteledi. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

SEC, Bitwise Bitcoin ETF kararını bir kere daha erteledi

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun son kararı, yakın gelecekte ICE’nin NYSE Arca borsasında listelenmeyi amaçlayan Bitwise’ın ETF’sinin onaylanmasını yahut reddedilmesini erteledi. İlgili dosyalamada, SEC ayrıyeten görüş talebinde bulundu. Beklenen süreç hacimleri, dolandırıcılık ve manipülasyona karşı müdafaa ve öteki hususlar hakkında bilgi istedi.

Bitwise ve NYSE Arca, müracaatlarını ve önerilen kural değişikliğini Ekim ayında sundu. SEC, teklifle ilgili kararını Aralık ayında erteledi. Bu yeni gecikmeden evvel, düzenleyici bugün 1 Şubat’a kadar bir karar vermek zorunda kalacaktı. Blockchain Derneği’nden Jake Chervinsky bugün SEC‘in son tarihinin artık 14 Ağustos olduğunu kaydetti. SEC’in kararını “bir sefer daha son teslim tarihine kadar” 13 Ekim’e erteleyebileceğini de kelamlarına ekledi.

SEC, birçok ETF’yi reddetti! Ama…

Bitwise, yatırımcıların nitekim kripto para satın almasına gerek kalmadan Bitcoin’e maruz kalmasını sağlayacak birinci Bitcoin borsa yatırım fonunu oluşturmayı amaçlayan birçok firmadan biridir. SEC’in bir Bitcoin spot ETF’sini tekrar tekrar onaylamamasına karşın, şirket geçen yıl birkaç Bitcoin vadeli ETF‘sini onayladı. Valkyrie, VanEck ve ProShares artık bu yatırım fonlarını sunuyor. Bu nedenle, kripto sanayisindeki birçok kişi, SEC’in yakında bir Bitcoin spot ETF’sini onaylayacağı konusunda optimist.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.