Kripto Haber

Senatör Warren, Enerji Kullanımları İçin 6 Kripto Madencisini Daha Hedefliyor

U. S. Sen. Elizabeth Warren (D-Mass.), Perşembe günü altı madenciye daha mektup göndererek bitcoin madencilerinin enerji kullanımı ve çevresel ayak izleri hakkındaki araştırmasını genişletti.

  • Warren, Riot Blockchain, Marathon Digital Holdings, Stronghold Digital Mining, Bitdeer, Bitfury Group ve Bit Digital’e “olağanüstü yüksek enerji kullanımlarını” sorgulayarak yazdı. ”
  • Geçen Aralık ayında, çevre konularını ofisinin odak noktası haline getiren Massachusetts senatörü, bitcoin madencisi Greenidge’e yüksek enerji kullanımıyla ilgili endişelerini dile getiren bir mektup gönderdi.
  • Yeni mektupta Warren ve meslektaşları, her madenciden 10 Şubat’a kadar elektrik tüketimini, ölçeklendirme planlarını, elektrik şirketleriyle yapılan anlaşmaları ve tüketiciler ve küçük işletmeler için enerji maliyetleri üzerindeki etkisini ayrıntılandırmasını istedi.
  • Warren mektupta, “Bitcoin madenciliğiyle ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları, iklim kriziyle mücadele konusundaki sıkı çalışmalarımızı baltalayabilir – kripto madenciliğinin yerel ortamlar ve elektrik fiyatları üzerindeki zararlı etkilerinden bahsetmiyorum bile” dedi.
  • Yazışma, kripto madencilerini işlemleri doğrulamak için ödüllendiren iş kanıtı (PoW) mekanizmalarının enerji tüketimine ilişkin dünya çapındaki yasa koyucuların bir araştırma listesine ekleniyor.
  • En son, ABD, PoW ile ilgili enerji tüketimini tartışmak için bir kongre oturumu düzenledi. Bu arada, AB piyasaları düzenleyicisi, enerji yoğunluğunu gerekçe göstererek doğrulama sisteminin yasaklanması çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.