Bitcoin

“Senden Adam Olmaz” Denilen Çocuk, Bitcoin Milyoneri Oldu!

Öğretmeninin “Senden adam olmaz” dediği Erik Finman, 12 yaşında kripto para yatırımı yaptıktan sonra 18 yaşında en genç Bitcoin milyoneri oldu. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin milyonerine liseyi bırakması ve McDonald’s’ta çalışması  söylenmiş

Erik Finman vermiş olduğu röportajda “Liseyi nitekim sevmedim. Beşerler nitekim ne yapmaya çalıştığımı, aradığımı ya da hayalini kurduğumu anlamadılar” diyor. Erik Finman, bir öğretmeninin, okulu bırakmasını ve McDonald’s’ta çalışmasını, zira hayatta asla daha fazlasını başaramayacağını söylediğini belirtiyor. Bitcoin milyoneri, sonrasını şu halde anlatıyor:

Liseyi bıraktım ve ailemle bahse girdim: 18 yaşıma kadar bir milyon dolar kazanırsam, okula yahut üniversiteye geri dönmem gerekmeyecek.

Ve büyükannesi tarafından verilen 700 paund ile satın aldığı 100 Bitcoin’in pahası fırladığında ve token başına 27.000 dolar olduğunda Erik Finman, maksadına ulaşmış oldu. Birleşik Krallık’ta 18 yaşından küçük çocuklar kendi isimlerine şirket payına sahip olamıyorlar. Bununla birlikte, Wealthify’a nazaran ebeveynler, belli ticaret düzeneklerini kullanarak çocukları ismine pay senedi yatırımı yapabiliyorlar.

Kripto para üniteleri düzenlemeye tabi değil ve bunlara yatırım yapmak para kazanmanın garantili bir yolu değil. Tıpkı vakitte inanılmaz derecede değişken zira bunlar çok genç piyasalar ve fiyatın bir gün içinde, hatta dakikalar içinde yırtıcı dalgalanmalar yaşaması, onu çok tehlikeli bir teşebbüs haline getirmesi ender değil.

Haziran 2020 itibariyle Erik Finman, varlıklarını 4,8 milyon doların üzerinde pahaya sahip 341 Bitcoin’e yükseltti. Artık 22 yaşında olan kripto hükümdarı, servetini Silikon Vadisi’nden bir eğitim işi kurmak için kullandı. Bitcoin milyoneri şunları söylüyor:

Yatak odamdan bir işe başladım. O noktada biraz Bitcoin’im vardı. Bitcoin biraz yükseldi, bu yüzden işimi finanse etmek için bunun birçoklarını kullanabildim. Müteahhitler, özgür çalışanlar, programcılar, çalışanlar işe alıyordum. Kimse benim 15 yaşında olduğumu bilmiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.