Kripto Haber

Shakepay, Kanadalıların Bitcoin Almasına, Satmasına ve Kazanmasına Yardımcı Olmak İçin 35 Milyon Dolar Artırdı

Kanadalıların bitcoin almasına, satmasına ve kazanmasına izin veren bir şirket olan Shakepay, ABD merkezli bir risk sermayesi şirketi olan QED yatırımcıları tarafından yönetilen 44 milyon Kanada Doları (35 milyon ABD Doları) A Serisi bir yatırım duyurdu. Finansman, işi büyütmek ve yeni ürünler başlatmak için kullanılacak. Finansman turunun değerlemesi açıklanmadı.

  • Shakepay, esasen Block’s Cash App’in kripto odaklı bir sürümüdür ve kullanıcıların bitcoin alıp satmasına ve ayrıca arkadaşlarına para göndermesine olanak tanır. Aralık ayında şirket, Shakepay Visa Ön Ödemeli Kartının beta sürümünü 180.000 erken erişim müşterisine sundu. Kart, kullanıcıların bitcoin’de geri ödeme ödülleri kazanmalarını sağlar.
  • Shakepay CEO’su Jean Amiouny bir röportajda CoinDesk’e “Bitcoin’in yaygın olarak benimseneceğine inanıyoruz” dedi. “Bitcoin’in parasal bir standart olarak benimsenmesi, Kanada vatandaşları ve gelecek için daha iyi olacaktır. ”
  • Turdaki diğer katılımcılar arasında Golden Ventures, Broadhaven, girişimciler Henri Machalani ve Mike Murchison ve e-ticaret şirketi Shopify’dan birkaç ürün lideri yer aldı.
  • Sermaye artırımının bir parçası olarak, QED Investors ortağı Matt Burton, Shakepay’in yönetim kuruluna katılacak.
  • Bir basın açıklamasında Burton, “Shakepay, çok tutkulu bir topluluk oluşturmayı ve günümüzün rekabet ortamında nadir görülen birden fazla ürün grubuna uygun ürün pazarını bulmayı başardı” dedi.

Devamını Okuyun: Çok Zincirli Hack, Fon Kaybı 3 Milyon Dolara Ulaştıkça Kötüleşiyor: Rapor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.