Kripto Haber

Sheila Warren, WEF’ten Kripto Lobi Grubu Lideri Olarak Ayrıldı

Washington D.C. merkezli lobi grubu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, eski Dünya Ekonomik Forumu yöneticisi Sheila Warren’ın Crypto Council for Innovation’ın (CCI) CEO’su olacağını duyurdu.

  • San Francisco merkezli Warren, faydalarını politika yapıcılara ve düzenleyicilere ileterek CCİ adına kripto tartışmasına öncülük etmekten sorumlu olacak.
  • CCI, Block, Coinbase, Fidelity Digital Assets ve Paradigm’den kurucu üyeler tarafından Nisan 2021’de kuruldu ve Andreessen Horowitz’i yönetim kurulu üyesi olarak içeriyor.
  • CCİ’ye katılmadan önce Warren, Gates ve Hewlett Vakıfları tarafından finanse edilen bir girişim olan NGOsource’u kurduğu TechSoup’ta üst düzey yönetici olarak çalıştı. Şu anda CoinDesk’in programı Money Reimagined’in sunuculuğunu yapmaktadır.
  • Paradigm ve CCİ’nin kurucu ortağı ve yönetici ortağı Fred Ehrsam, “Onun liderliği altında, kriptonun dönüşümsel faydalarını politika yapıcılara, düzenleyicilere ve tüm dünyadaki insanlara gösteren ve ileten organizasyonun bir sonraki bölümü için heyecanlıyız” dedi. bir basın açıklamasında yönetim kurulu üyesi.
  • Warren, “Kripto ekosistemi için kritik bir andayız” diye tweet attı. “Önümüzdeki 18 ay – 2 yıl içinde ortaya çıkacak düzenlemeler ve politikalar, tüm kripto ekosisteminin geleceğe doğru gidişatını şekillendirecek” diye ekledi.
  • Lansmanından bu yana CCİ, Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood’un yer aldığı bitcoin odaklı bir sanal etkinliğe ev sahipliği yaptı.
  • Nisan ayında CCİ, eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı Başkan Vekili Michael Morell ile birlikte, suç için bitcoin kullanan potansiyel kara para aklayıcıların, her işlem kaydedildiği ve herkes tarafından görülebildiği için kripto para biriminden nasıl uzaklaşacağını açıklayan bir rapor yayınladı.

Daha fazlasını okuyun: Gizlilik, Güvenlik, Bağlantı: Her Şeye Sahip Olabilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.