Alt Coin

SHIB Değil: Balinalar En Çok Bu Altcoin’i Trade Ediyor!

On-chain dedektifi WhaleStats, en büyük 1.000 Ethereum balinası ortasında en tanınan token’in Uniswap (UNI) olduğu söylüyor. DEX platformunun mahallî token’i UNI böylelikle, ticaret hacminde Shiba (SHIB) ve Chainlink’i (LINK) geride bıraktı. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Altcoin balinaları Uniswap (UNI) etrafında toplanıyor

AMM protokolü devi, 100 milyon dolardan fazla token tutan balinalar ortasındaki en büyük hisseye ulaştı. Buna ek olarak UNI, en yaygın token olmaya devam ediyor, bu da büyük cüzdanların en az bir Uniswap (UNI) tuttuğu manasına geliyor.

Analiste nazaran bu eğilimin nedeni, Uniswap’ın yönetişim token’i olan UNI’nin tabiatından kaynaklanıyor. Merkezsiz borsayı (DEX) kullanmak için balinaların UNI tokenlerini Ethereum ile satın aldıktan sonra harcaması gerekiyor. WhaleStats bilgilerine nazaran Ethereum tabanlı oracle platformu Chainlink’te (LINK) balina cüzdanlarına önemli bir yer kaplıyor. İki altcoin projesi, büyük cüzdanlardaki en büyük kapsa da, INU’nin yakın vakitte ulaştığı 1,1 milyon cüzdanı hiçbiriyle karşılaştırılamaz.

Uniswap, 2021’in başlarındaki SHIB olarak kabul ediliyor

UNI, Ocak ayından Nisan’a kadar %1,100 büyüme ile 2021 başlarındaki Shiba Inu (SHIB) olarak kabul edilebilir. Aralık ayı düzeltmesi nedeniyle, Uniswap kıymetinin neredeyse %60’ını kaybetti. Analistler düşüşün nedenini, DEX finans sanayisindeki artan rekabete bağlıyor. Geçtiğimiz periyotlarda Uniswap, AMM teknolojisi aracılığıyla otomatik DeFi ticaretini etkin olarak kullanan birinci ve en büyük DEX protokollerinden biriydi. Altcoin projesi rakiplerinin birçoklarının çözemediği meseleleri otomatik olarak çözmesi nedeniyle kullanıcılar ortasında son derece tanınan hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.