Alt Coin

SHIB Değil: Çöküşte Bile Balinalar, Bu Altcoin’i Biriktiriyor!

Kripto para piyasasındaki volatil performansa karşın, yüklü kripto para varlığı olan balinaların bir altcoin biriktirdiği ortaya çıktı. Santiment datalarına nazaran Cardano ağındaki balinalar varlıklarını satmaya hazır değiller ve bu da düzeltme sırasında ek baskı yaratıyor. Bunun yerine, etkin bir birikim etabına giriyorlar. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları aktarıyoruz…

Balinaların gözü bu altcoin projesinde!

Santiment’in zincir içi datalarının gösterdiği üzere, büyük Cardano sahipleri, 17 Ocak’ta başlayan piyasadaki büyük fiyat düşüşünden bu yana konumlarını yaklaşık yüzde 110 artırdı. Daha evvel, tıpkı adres kümesi 45 milyon ADA tokeni tutuyordu ve bugünün bilgilerine nazaran, balinalar tarafından 95 milyondan fazla token tutuluyor. Halihazırda yaklaşık 100 milyon ADA tokenına sahip olan üstte belirtilen büyük adresler, ADA yatırımcılarının yüzde 71’inin orta vadeli olduğunu gösteriyor. Bu, yatırımcıların çoğunluğu olarak kabul edilebilir. Kısa vadeli yatırımcılar, tüm Cardano sahiplerinin yalnızca yüzde 22’sini oluşturuyor.

Altcoin sahiplerinin yalnızca yüzde 7’si uzun vadeli traderlar olarak seçilebildi. Lakin tokenın kârlılığına nazaran, tüm sahiplerin sırf yüzde 9’u şu anda kârlı olduğundan pazarın büyük bir kısmı kayıplarda. Dataların gösterdiği üzere, şu anda tüm Cardano sahiplerinin yaklaşık yüzde 85’i ziyanda ve bu da varlığı hem kısa hem de uzun vadeli karlılık açısından piyasadaki en berbat performans gösteren kripto paralar kategorisine sokuyor.

Cardano’nun kârlılık meselesinin hem piyasasına hem de toplumsal performansına bağlı olduğu düşünülüyor. Piyasa datalarının gösterdiği üzere, en büyük satın alım hacimleri Cardano 3 dolara ulaşırken mevcuttu ve akabinde varlık yüzde 65’lik bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Yazım sırasında ADA, yüzde 2.5’lik bir düşüş ile 1.03 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.