Alt Coin

SHIB, DOGE Değil: Devasa Balinalar, Bu 2 Altcoin’den Alıyor!

17 Ocak’ın balina hareketleri, büyük cüzdanların SHIB yahut DOGE yerine iki altcoin projesinden biriktirdiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak WhaleStats ve Whale Alert datalarını aktarıyoruz.

Balinalar DOGE yerine bu altcoin projesinden satın alıyor

WhaleStats tarafından tespit edilen bir dizi sürece nazaran, devasa bir Ethereum balinası 2,26 milyon adet Polygon (MATIC) satın aldı. Süreçler 1.14 ve 1.12 milyon olmak üzere iki postada gerçekleşti. Balina böylelikle, Blockchain data platformu WhaleStats sıralamasında 160’dan 154. sıraya yükseldi.

Balina cüzdanın %82.6’sını Ethereum (ETH) oluşturuyor. Polygon (MATIC) 8.6 milyon dolar ile %3.77’lik hisseye sahip. Cüzdanda 2.6 milyon dolar bedelinde 107.725 adet Chainlink’de (LINK) bulunuyor. MATIC için detaylara gelince, token şu anda en büyük 1.000 ETH balinası tarafından tutulan altcoin projeleri ortasında 8.sırada yer alıyor. Shiba Inu (SHIB) ise 3.sırada.

Devasa ölçüde MATIC, Binance borsasından ayrıldı

Whale Alert tarafından sağlanan başka datalara nazaran, gün içinde iki anonim Binance cüzdanından toplam 3.888.851 MATIC çekildi. Bu ölçü fiat cinsinde 9,339,739 dolar üzere devasa bir sayıdır.

Balinalar SHIB yahut DOGE yerine borsa tokenlerini yağmalıyor

17 Ocak’ta, balinaların yağmaladığı öteki altcoin FTX Token (FTT) oldu. WhaleStats tarafından sağlanan datalar, borsa tokeninin dolar durumunda Shiba Inu’yu geçtiğini bildiriyor. Bu, geçtiğimiz saatlerde satın alınan 29.000 FTT ile gerçekleşti. WhaleStats, 506. sırada yer alan Ethereum balinasının 1.3 milyon dolar pahasında FTT satın aldığını paylaşıyor.

  • Bilgiler, FTT’nin dolar cinsinde en büyük token konumunu olarak Shiba Inu’yu geçtiğini gösteriyor. Göğüs token daha evvel birinci 1.000 ETH balinası ortasında her vakit en çok istek gören token olmuştu.

FTT fiyat hareketleri

FTT, FTX borsasının mahallî kripto para ünitesidir. 8 Ocak’ta 33.80 dolar bölgesinden canlılık belirtileri gösterdi. Boğalar fiyatı muhtemel trend değişikliğine işaret eden 50 günlük hareketli ortalamanın (41.77) üzerine itti. 15 Ocak’ta 47.55 dolara ulaşan son ralliyle FTT, alıcıların listesine geri döndü. Analist Tomiwabold Olajide’te nazaran FTT 45 doların üzerinde kalabilirse, 50 dolar yürüyüşüne başlayabilir. Aksi tarafta, 50 günlük MA’nın ihlal edilmesi 37 dolara muhtemel bir düşüşle tehdit ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.