Alt Coin

SHIB Özgür Düşüşte: DOGE, AVAX ve DOT’un Gerisine Düştü!

Kasım ayında kripto piyasaları kasıp kavuran Shiba Inu, son haftalarda yaşanan piyasa düzeltmesinin geldiği noktada Dogecoin’in ve AVAX’ın altına düşmüş görünüyor. SHIB, piyasa kıymetine nazaran yapılan sıralamada bu iki altcoin projesi ile son aylarda kıyasıya bir yarışın içerisinde olmuştu. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

SHIB yerini kaybetmeye devam ediyor

Tanınan göğüs coin projesi Shiba Inu etrafındaki olumsuz his, tokenin ATH’sine ulaştıktan sonra başlayan fiyat düşüşünden sonra bir türlü toparlanamamasından sonra kalıcılaşmaya başlıyor üzere. Hudut bozan piyasa performansına ek olarak, Shiba Inu, piyasa bedeli ile birinci on coin ortasında bir vakitler kazandığı yerini AVAX, Dogecoin ve DOT’a kaybederek hayal kırıklığı yarattı. Geçen ay boyunca, Shiba Inu’nun piyasa bedeli, Aralık başında ani bir artış ve 28 Aralık’ta başlayan güçlü bir düşüşle istikrarsız bir seyir izledi. SHIB’nin %1.000’lik rallisi sırasında, tokenin piyasa kıymeti 50 milyar dolara ulaştı ve Solana üzere sanayi devlerini geride bıraktı ve CoinMarketCap’e nazaran birinci 5’e girdi. Lakin yüksek oynaklık ve çok sayıda kısa vadeli trader aksiyonu nedeniyle, ani fiyat düşüşü yaşayan göğüs coinin kıymeti derin bir düzeltme ile 17 milyar dolara kadar düştü.

20 Aralıkta beklenmedik bir toparlanma başlamasıyla birlikte göğüs tokenin kapitalizasyonu 5 günden kısa bir müddette 15 dolardan 21 milyar dolara yükseldi. Lakin ferdi yatırımcıların alım gücünün olmaması nedeniyle, ralli uzun sürmedi ve kısa bir müddet sonra sona erdi. Varlık, kimi sahip ve yatırımcılara büyük yararlar sağlarken, varlığın mevcut durumunda, traderların ve yatırımcıların çoğunluğu SHIB’yi tutarak paralarını kaybediyor. Token, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden bu yana pahasının %60’ından fazlasını kaybetti ve rastgele bir toparlanma belirtisi de göstermiyor. Balinalar ve büyük adresler varlığı satın almaya devam ederken, birçok ferdî yatırımcı varlıktan çıktı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.