Alt Coin

SHIB ve BTC’yi Unutun: Analistler, 2022 İçin Bu Altcoin’leri Seçti!

Fed’in daralma siyaseti ve kripto piyasasının son performanslarıyla Dehşet ve Açgözlülük Endeksi 10/100’e kadar geriledi. Bununla birlikte, SHIB ve BTC dışında birkaç altcoin, önümüzdeki yıl topluluğun dikkatini talep ediyor. Örneğin IOTA, 2021’de platformunda bir beta sürümü aracılığıyla akıllı kontrat yeteneklerini entegre etti. Dahası, 2022’de de beklenebilecek birkaç paydaşlık ve lansman olabilir. Gelin, analistlerin seçimlerinden 2022 görünümüne göz atalım.

SHIB ve ETH’nin ötesinde bu altcoin’ler 2022’ye odaklanmayı talep ediyor

Yakın tarihli bir yayına nazaran, IOTA’nın odak noktası artık gelişmeleri mainnet kademesine ulaştırmak. Bununla birlikte, proje üzerine inşa edilen kimi NFT ve metaverse projeleri hazırlanıyor. Bu, Disentangle ve IOTA Plus üzere erken kademeleri içermektedir. Bununla birlikte, kripto analisti Lark Davis, yaklaşmakta olan SOL metaverse SOLICE’nin de değişik bir proje olduğuna inanıyor. Analist, yakın tarihli bir tweet’te altcoin projesine dair şunları söyledi:

Herkes temelde bir sonraki Sandbox’ı, bir sonraki Decentraland’ı arıyor. İşte bunun versiyonu olabilecek bir şey.

  • SOLICE’nin 2022 yılının birinci çeyreğinde, platformun Solice metaverse’de küçük oyunlar tanıtması ve ayrıyeten stake etme ve LAND ön satışlarını tanıtması bekleniyor.

Kripto piyasasındaki bir sonraki odak Terra olabilir. Kripto analisti Route2FI kısa müddet evvel, Anchor üzere enteresan protokollerine dikkat çekerken LUNA’nın pahasının düşük olabileceğini belirtti. Kriptokoin.com olarak hazırladığımız, aşağıdaki tweet’in detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

DeFi altcoin projeleri

İleriye dönük olarak, analist Davis, altcoin benimsenmesi büyük düzeylerde olduğu için 2022 listesine Chainlink’i de dahil ediyor. Geçen yıl boyunca, Chainlink Ağının Toplam Bedelinin (TVS) 75 milyar doları aştığını gördü, bu da her yıl 10 katın üzerinde bir artış manasına geliyor. LINK dışında, tanınan Twitter analisti CredibleCrypto dikkatleri Curve (CRV) ve Convex Finance üzerine çekiyor:

Bu altcoin’ler her ikisi de hala büyük potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. Her ikisi de piyasa pahası olarak nitekim birkaç milyar dolar bedelinde.

Bilhassa, Convex’in DeFillama’da 20 milyar dolara yakın toplam kilitli (TVL) bedeli var ve geçen ay en uygun performans gösteren token’lerden biriydi. Lark Davis’e nazaran projelerin kilitli arzını göz önünde bulundurmakta yarar var:

Bu altcoin’lerin her ikisinin de arzının birçok kilitlendi. Bu, piyasada çok küçük bir arzın dolaştığı manasına geliyor. Bu da buna nitekim büyük bir fiyat katalizörü olarak bakabileceğimizi anlatıyor.

Üstte belirtilen projelerin yanı sıra, kripto Davis, Moonbeam üzere yeni lansmanları nedeniyle Polkadot’ta yükselişe geçiyor. Bununla birlikte, 2022’nin heyecan verici bir yıl olacağını düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.