Bitcoin

SHIB ve Bu 13 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: Endeks Ekliyor!

Pazartesi günü, bir kripto para araştırma, tahlil ve farkındalık uygulaması olan CryptoWire, Blockchain ekosistemi hakkındaki bilgileri güçlendirmek için Hindistan’ın birinci kripto para endeksi IC15’i piyasa sürdüğünü duyurdu. Firmaya nazaran endeks SHIB, DOT, SOL, BTC, ETH ve 10 kripto para ünitesinden oluşacak ve IC15 bileşenlerini içerecek. İşte detaylar ve liste…

SHIB, BTC ve 13 altcoin IC15 endeksinde listeleniyor

CryptoWire’nin açıklamalarına nazaran endeks, dünyanın en likit kripto para borsalarında listelenen 15 likit kripto para ünitesinin performansını takip etmek ve ölçmek için hazırlanıyor. Piyasa hareketinin yüzde 80’inden fazlasını yakalayan endeks, bu nedenle, şeffaflığı artırmak için temel bir piyasa izleme ve kıymetlendirme aracıdır. CryptoWire, endeksin temel pahasının 10,000 olarak ayarlandığını ve baz tarihinin 1 Nisan 2018 olduğunu da paylaşıyor.

Binance, 5 Ocak’ta 9 altcoin çiftini listeliyor. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

IC15 endeksindeki kripto para üniteleri

CryptoWire’nin resmi duyurusuna nazaran endeks aşağıdaki kripto para ünitelerini içerek.

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. XRP
 4. Bitcoin Cash
 5. Cardano
 6. Litecoin
 7. Binance Coin
 8. Chainlink
 9. Polkadot
 10. Uniswap
 11. Dogecoin
 12. Solana
 13. Terra
 14. Avalanche
 15. Shiba Inu

IC15’i başlatan CryptoWire İdari Müdürü Jigish Sonagara, endeksin verimliliğini ayrıntılandırıyor:

Bu sırf “kazanmadan evvel öğrenin” teşebbüsünü zorlamakla kalmayacak, birebir vakitte bölüme öteki bir güçlü müdahaleyle de hizmet edecektir. Yaklaşımımız, olasılıkları pahalandırmak ve karar vermek için mümkün olan tüm araçları sunarak pazar gelişimini kolaylaştırmak ve riski harika bir biçimde hafifletmektir.

 • Şirket, endeksin kripto madenciliği ve gerçek kripto piyasasının bir aynası, genel pazar hislerinin çeşitlendirilmiş bir temsiliyle birlikte bölümün bir barometresi olarak tasarlandığı görüşünü lisana getirdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.