Kripto Bilgi

Shiba Inu’nun SHIB’si Dalgalanmayı Genişletiyor, Bitcoin Anahtar VWAP Direncini Kırıyor

Kripto piyasaları, Salı günü piyasa değerine göre en büyük varlıklar arasında nispeten küçük kazançlar ve kayıplarla karışık işlemler gördü. Son 24 saatte çizelgelerin başında, %22’ye varan avanslarla ödeme jetonları XRP ve Shiba Inu’nun SHIB’si vardı.

En büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve ether, son 24 saat içinde yaklaşık %3 ekledi, hatta 1. katman veya taban, blokaj zincirleri Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) %2,5 düştü, veri analiz aracı CoinGecko gösterdi.

Aynı dönemdeki diğer majörler arasında, Cardano’nun ADA’sı %2 artarken binance paraları (BNB) çok az değişti. AVAX belirteçleri, Pazartesi günü ağ üzerinde oluşturulan çeşitli araçlar, hizmetler ve ürünler arasında 1 milyondan fazla işlem gerçekleştiren Avalanche’daki güçlü temel faaliyet sayesinde %10 arttı.

SHIB Pazartesi günkü artışını uzattı. Token, Pazar gününün en düşük seviyesi olan 0.000022 dolardan %43 kazandı. Tokenler, bu hafta başında 0.000027$’lık bir direnç seviyesini kırdıktan sonra Asya’nın erken saatlerinde 0.000035$’dan el değiştirdi. Tüccarlar 0.000035 $ seviyesinde kar elde ederken tokenler kısa bir satış gördü.

SHIB kırıldı ve önceki direnç seviyelerinin üzerinde kaldı. (Ticaret Görünümü)

Sıçrayış, Shiba Inu’nun resmi Twitter hesabının kripto borsası Coinbase ile olası bir ortaklıkla dalga geçmesiyle geldi. “Hey coinbase bize bir DM gönderin. Sevgililer Günü yaklaşıyor ve bekleyen bir maçımız var, ”diye yazdı tweet, fiyatların Asya’nın erken saatlerinde yükselmesine neden oldu.

Bitcoin, VWAP’nin üzerinde tutunuyor

Bitcoin, hem fiyatı hem de hacmi kullanarak bir menkul kıymetin gün boyunca işlem gördüğü ortalama fiyatı hesaplayan bir araç olan Hacim Ağırlıklı Ortalama Fiyat (VWAP) ile ilgili önemli direnç seviyelerini kırdı.

Delphi Digital, analistlere bir notta “2022 yıllık VWAP önemli bir direnç seviyesi olarak hareket ediyordu” diye yazdı. “Bitcoin şu anda 42.500 dolar civarında işlem görürken, VWAP birkaç başarısız kırılma girişiminden sonra Cuma günü ikna edici bir şekilde ihlal edildi.”

Bitcoin, VWAP aracında önemli bir direnç seviyesini kırdı. (Delphi Dijital)

VWAP, tüccarlar tarafından daha iyi girişler ve daha düşük kayma sağlamak için en fazla hacmi sağlayan fiyatlara dayalı olarak varlıklara teklif vermek veya bunları satmak için kullanılır. Son aylarda, bitcoin VWAP seviyelerine yaklaştığında düşme eğilimindeydi, ancak Cuma gününden beri bu seviyenin üzerinde kaldı.

FxPro analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada “Bitcoin grafiği yükseliş tablosu çizmeye devam ediyor” dedi. “Salı sabahı 45.000 dolarlık fiyatla BTC, Ocak ortası pivot alanının hemen üzerinde 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor.”

“Aynı zamanda, günlük grafiklerdeki RSI henüz aşırı alım bölgesine girmedi ve daha fazla büyümeye yer bıraktı” diye ekledi Kuptsikevich.

Analistler, bitcoin’in daha fazla kazanç için yeri olduğunu söylüyor. (Ticaret Görünümü)

Göreceli güç endeksinin kısaltması olan RSI, belirli bir zaman diliminde fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir göstergedir. 70’in üzerindeki RSI okumaları aşırı alım olarak kabul edilir ve 30’un altındakiler bir varlığın aşırı satılabileceğini gösterir.

Bununla birlikte, herkes sürekli bir yükseliş üzerine bahse girmiyor. Bazı tüccarlar, geleneksel pazarlardaki kar alma gibi kurumsal faaliyetlerin, çeşitli varlık sınıfları birbiriyle ilişkili olduğu için kripto pazarında benzer bir etkiye neden olabileceğini belirtti.

“Kripto para birimleri, haftaya düşüşle başlayan ABD hisse senedi endekslerindeki hareketlere yanıt vermeyi kısa süreliğine durdurdu” dedi Kuptsikevich. “Satın alımlar muhtemelen pazar büyümesinin başlangıcını (FOMO) kaçırmama arzusuyla hareket eden perakende yatırımcıları içeriyordu.”

“Ancak, hisse senedi göstergeleri düşüşlerini yoğunlaştırırsa ve kar elde etmeyi sürdürmek isteyen büyük kurumsal yatırımcılar devreye girerse, alım potansiyellerinin yeterli olması olası değildir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.