Alt Coin

SHIB’i Unutun: Bunlar 2022’ye Damga Vuracak Altcoin’ler!

Shiba Inu (SHIB) 2021 koşusuyla akıllar kaldı. Yılın başında, tanınan köpek temalı kripto o kadar küçüktü ki, CoinMarketCap yahut CoinGecko’nun fiyat datalarına zar güç kayıt oldu. Tekrar de Ekim ayına kadar Shiba Inu, Dogecoin’i (DOGE) geride bırakarak kısa bir müddet için piyasa pahasına nazaran dokuzuncu sırada yer aldı. Bunları akılda tutarak, analist Emma Newbery’in uzun vadede yükseliş beklediği yüksek kullanım durumlarına sahip dört altcoin projesini listeleyelim.

İşte altcoin radarına alabileceğiniz 4 proje

  • Avalanche (AVAX), Ethereum alternatifi olarak ilgi gören akıllı kontratlı bir kripto para biri. 2021’i %3,000’in üzerine tamamladı ve şu anda piyasa kıymetine nazaran 12. sırada. Kullanım durumları 160 merkezsiz uygulaması ile gelişiyor ve DefiLlama’ya nazaran kilitli toplam kıymet (TVL) açısından dördüncü en büyük Blockchain.
  • Şayet göğüs tabanlı kriptolar, yarar ve ciddiyet açısından yelpazenin bir ucundaysa, Cardano (ADA) öteki ucunda. PoS Blockchain devi akıllı mukavele özelliğine Eylül 2021’de şimdi geçti ve yılın birinci yarısında bir dizi uygulamayı başlatmayı planlıyor. Analiste nazaran Cardano için en büyük risk, şayet çok yavaşsa, kendini tam olarak kurmadan evvel daha yeni projeler tarafından geçilebilmesidir.
  • Livepeer (LPT), dikkat çekmeye başlayan birkaç merkezi olmayan ağ ve protokolden biri. Livepeer kelam görüntüleri dönüştürür ve farklı bant genişliklerinde ve farklı aygıtlarda oynatılabilmesi için tekrar biçimlendirir. İştirakçiler ödül olarak LPT token kazanır ve şirketler platformun maliyetlerini kıymetli ölçüde azaltabilir.
  • Sandbox (SAND), geçen yıl Facebook’un Meta yine markalaşmasının akabinde fiyatı artan bir metaverse coin. Metaverse’ler, insanların eğlenebileceği, para harcayabileceği, çalışabileceği ve oyun oynayabileceği sanal dünyalar. Ark Invest’ten Cathie Wood, metaverse’lerin sonunda trilyonlar pahasında olabileceğine inanıyor ve yalnız değil.

Kriptokoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz AVAX, ADA, LPT ve SAND son 24 saatlik yararlarını çift haneye ulaştırmak için çabalıyor. Bitcoin’in (BTC) 21 Ocak’tan bu yana birinci 41 bin dolar direncini aşması toplam piyasa bedeline milyonlar kattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.