Bitcoin

Sıcak Gelişme: Dev Şirket, Bu 2 Kripto Paradan Satın Aldı!

KPMG Kanada, kripto paraları kurumsal hazinesine tahsis ederek Bitcoin ve Ethereum’a birinci direkt yatırımını gerçekleştirdi. Gelişmenin detaylarını Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

KPMG Kanada, kripto yatırımını duyurdu

Şirket gün içinde yaptığı açıklamada, danışmanlık, muhasebe, kontrol ve vergi hizmetleri sunan Toronto merkezli şirketin kurumsal hazinesine Bitcoin ve Ethereum eklediğini söyledi. Merkezi Hollanda’da bulunan global bir şirketler ağı olan KPMG International, 2021 mali yılı için yaklaşık 32 milyar dolar gelir bildirdi. En son kripto yatırımı Kanada’da KPMG tarafından yapıldı. KPMG Kanada yönetici ortağı Benjie Thomas, açıklamalarında, kripto paraların gelişimini vurguladığı şu tabirlere yer verdi:

Hedge fonları, aile ofisleri, büyük sigortacılar ve emeklilik fonlarının tümü kripto paralara yönelirken, bankalar, finansal danışmanlar ve aracı kurumlar üzere klasik finansal hizmetler kripto paralarla ilgili mal ve hizmetler sağlamaya çalışıyor. Bu yatırım, kurumsalların kripto ve Blockchain teknolojisinin benimsenmesiyle, önümüzdeki yıllarda yükselmeye ve portföylerin sistemli bir ögesi olmaya devam edecek.

Michael Saylor’un MicroStrategy’si Bitcoin’i bilançosuna dahil ettiğinden beri, yüzlerce öbür firma da bunun sanayi için büyüyen bir bölüm olduğunu belirterek davayı takip ediyor. KPMG Kanada’nın kripto paralara yatırım için Gemini Trust Company’nin icra ve saklama hizmetleri kullanıldı. Hazine tahsisine müsaade vermeden evvel KPMG Kanada, düzenleyici, prestij ve saklama risklerini incelemek için bir yönetişim komitesi oluşturdu. Bu ortada, şirket tarafından satın alınan BTC ve ETH’ye dair resmi açıklama yapılmadı. KPMG Kanada’dan risk danışmanlığı Blockchain başkanı Kareem Sadek, firmanın kesime “ihtiyatlı” bir yaklaşım benimsediğini ve şu ana kadar yalnızca Bitcoin ve Ethereum satın almayı düşündüğünü söylüyor.

KPMG Kanada hakkında

KPMG, kontrol, danışmanlık ve vergi hizmetleri olmak üzere üç ana iş hizmeti sunan çok uluslu bir muhasebe ve kontrol firması. KPMG ismi, şirketin dört temel kurucu üyesini ve ilgili üye firmalarını temsil ediyor; Piet Klynveld, William Barclay Peat, James Marwick ve Reinhard Goerdeler. Günümüz şirketi KPMG, 1987 yılında Peat Marwik International ve KMG’nin (Klynveld Main Goerdeler) birleşmesi ile kurulmuştur. Şu anda genel merkezi Hollanda, Amstelveen’de bulunan KPMG, şu anda 155 ülkede faaliyet gösteriyor ve dünya çapında yaklaşık 227.000 kişiyi istihdam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.