Bitcoin

Sıcak Gelişme: Ünlü Türk Bitcoin Borsasına Erişilemiyor!

Bitcoin ve altcoin piyasası kırmızı renkte süreç görmeye devam ederken Türkiye merkezli bir kripto para borsası olan BtcTurk’te erişim problemi yaşandı. Birçok kullanıcı buna yönelik şikayetlerini lisana getirdi. Yaklaşık dokuz saat süren bu erişim sorunun, yakın bir vakitte çözüldüğü söz edildi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Bitcoin borsasında erişim sorunu yaşandı

Kripto para borsası BtcTurk’e dün akşam saatlerinden bu yana erişilemediği kaydediliyor. Bu erişim meselesinden borsanın web sitesi ve taşınabilir uygulaması etkilendi. Bu sorun, birçok kullanıcı tarafından toplumsal medyada paylaşıldı. Birçok kullanıcı, tedirginliğini lisana getirdi. BtcTurk’ün Twitter hesabından yapılan açıklamalara nazaran sorunun kaynağı, Microsoft Azure. Borsa, bu servis sağlayıcıda yaşanan teknik aksaklık münasebetiyle web siteye ve taşınabilir uygulamaya erişilemediğini tabir etti.

BtcTurk, açıklamasında, teknik gruplarının ve Azure mühendislerinin tahlil için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk da bir paylaşımında “Microsoft kaynaklı teknik bir sorun var, arkadaşlar uğraşıyor. Biraz vakit alabilir. Endişelenecek bir durum yok,” sözlerini kullandı.

Yaklaşık 9 saat süren bu kesintinin akabinde BtcTurk’ün takviye hesabı, yaklaşık 30 dakika evvel sorunun bittiğinin haberini verdi. Kimi kullanıcılar bu müddet boyunca “alım fırsatını kaçırdıklarını” kimileri da “zarar ettiğini” söz etti. Şimdilik hesap bakiyelerinin görülebileceğini ve borsaya “emir iptal” modunda erişilebileceğini belirten dayanak hesabı, öbür süreçlerin sırasıyla etkin edileceğini ve bunun toplumsal medya hesaplarından duyurulacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.