Bitcoin

Şimdiki Kestirimler: Bitcoin’in Son Yükselişi Düzmece Mi?

Kripto para piyasasının son 24 saati 4 Şubat’taki kazanımları korumakla geçiyor. Bitcoin (BTC) fiyatı 21 Ocak’tan bu yana birinci sefer 41 doları aştı ve altcoin piyasası çift haneli karlarla eşlik etti. Son piyasa yükselişi düzmece mi? Şimdiki iddialara göz atalım…

Bitcoin yükselişine neler katkıda bulanabilir?

Hafta için ABD teknoloji pay senetlerinin düşüşü eşliğinde kripto para piyasası da düzeltici fiyat hareketlerinden kurtulamadı. Son datalar, Omicron varyantının yayılmasına karşın ABD’nin sadece Ocak ayında yaklaşık 500.000 yeni iş eklediğini ortaya koyuyor. Başka yandan, BTC fiyatı son birkaç aydır güçlü bir düşüş eğiliminde ve bir müddettir değerli bir olumlu düzeltme görmedi. Artık bunların doğrulanmış bir düşüş trendi olup olmadığını cevaplamak için uzmanların görüşlerine geçelim…

Son piyasa yükselişi uydurma mi? Bitcoin için sırada ne var?

Analist Michaal van de Poppe, Bitcoin’in son boğa koşusunun sürdürülebilir olup olmadığını anlamaya çalışıyor. BTC için 40.000 dolarlık tekrar testin piyasada türbülansa neden olabileceğine inanıyor:

Hafta sonuna yaklaşırken nitekim gerilimli bir gün oldu… Tüketiciler kendilerini dışlanmış hissettikçe FOMO piyasayı sarıyor…36 bin dolardan küçük bir tırmanıştan sonra, Bitcoin değerli bir patlama gerçekleştirdi. 37 bin dolardan diğer bir test daha gerçekleşti, akabinde piyasa yükselmeye başladı… ve hacim artmaya devam ettikçe çok sayıda short likidite edildi.

Analist daha sonra BTC’nin bir sonraki nereye gidebileceğini kıymetlendiriyor:

Hacim, kazadan bu yana en yüksek düzeyde olduğundan, artık sıkıntı bunun bir sahtekarlık mı yoksa daima bir hareket mi olduğudur.

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Van de Poppe’ye nazaran, Bitcoin 40.700 – 41.500 dolar aralığında önemli bir direnç bulacak:

Kırılabilirse, Bitcoin’in 44.200 doları, lakin büyük olasılıkla 46.000 doları test edeceğine inanıyorum.

Uzmana nazaran, daha fazla kişi 40.700 dolar civarında satış yapacak ve Bitcoin’in 38.400 doların altına düşmesi için baskı yapacak:

Bu bir sahtekarlık… ve Bitcoin bugün yahut önümüzdeki 24 saat içinde başaramazsa BTC büyük olasılıkla daha düşük düzeyleri test edecek.

“39 bin dolar BTC için kritik”

Bitcoin 38.900 doların altına düşerse, analist bunu kıymetli bir dayanak düzeyi olarak görüyor. Bu düzey tutmazsa, BTC’nin 33.000-34.000 dolar bölgesine düşebileceğini ön görüyor:

Bitcoin (BTC) daha uzun bir vakit çizelgesinde dirence yaklaşıyor ve fiyat takviye bulmak için büyük olasılıkla düşecek. Burada biraz konsolide olursa ve 39.000 doların üzerinde kalırsa, Bitcoin’in 44.000 – 46.000 dolara dokunması yüksek bir mümkünlük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.