Kripto Haber

Singapur’daki DBS Bank’ta Kripto Ticaret Hacmi Arttı

Bir yıl içinde, Singapurlu DBS Bank tarafından başlatılan dijital varlık borsası, 2021’in dördüncü çeyreğinde ticaret hacminin geri kalanın iki katından fazlasına ulaştığı üstel büyümenin ilk göstergesini gördü. yıl birleştirildi.

Bununla birlikte, DBS Digital Exchange’in 2021 için tam yıllık işlem hacmi yaklaşık 819 milyon $ (1.1 milyar S$), sadece Binance veya kurum odaklı LMAX Digital gibi platformların günlük hacimleri.

DBS’nin 600 üyeli borsası (bir merkez bankası dahil), şimdi 7/24 ticareti açtıktan sonra işlerin arttığını görüyor DBS Digital Exchange (DDEx) CEO’su Lionel Lim’e göre Ağustos 2021. 2021’in 4. çeyreğinde işlem hacmi, önceki üç çeyreğin iki katından fazla olan yaklaşık 595,5 milyon $ (800 milyon S$) seviyesindeydi.

İsviçre gibi Singapur da kriptoyu ülkenin finansal yapısına entegre etme konusunda çevik ve yenilikçi. Ancak tüm bunlara eşlik eden düzenleyici netlik, uyumluluk açısından yüksek bir çıtayı, dolayısıyla kesinlikle ölçülen yaklaşımı içerir.

Neden önemlidir

(yalnızca

(yalnızca mtagxtagx1090701)

ilk ) bankasının Aralık 2020’de bir dijital varlık değişimi başlatacağını söyleyen CEO Lim, bu ilk yılın ticaret hacmini hızlandırmak yerine tüm dijital varlık ekosistemini hareket ettirmeye başlamak için gereken altyapıyı test etmekle ilgili olduğunu vurguladı.

Bu vizyonun ana bileşenlerinden biri, özel şirketlerdeki hisseler veya gayrimenkulün kısmi mülkiyeti gibi tokenize edilmiş finansal varlıklar kavramıdır. , kriptodan itibari paraya geçiş rampaları ve DBS Bank’ın kendi bünyesinde dijital varlık saklama ile tamamlanıyor.

“Burada gerçekten yaptığımız şey, sermaye piyasasının oluşumdan takasa, saklamaya ve saklamaya kadar olan sürecini dijitalleştirmeye çalışmaktır. ticaret, ”dedi Lim bir röportajda. “Bunu üstel bir şekilde ölçeklendirmek istiyoruz, ancak kripto etrafındaki düzenleyici manzaranın farkındayız.”

Devamını oku: Singapur Kripto Reklamlarını Engelliyor

)

DDEx şu anda dört fiat para birimi (SGD, USD, HKD, JPY) ve dört kripto para birimi (BTC, ETH, BCH ve XRP) arasında 2022’de eklenecek daha fazla jeton ve jeton ile değişim hizmetleri sunmaktadır. (

DDEx’in 2021 ortasındaki ilk menkul kıymet token teklifini listelemesinin ardından, tokenleştirilmiş ihraçlarda da ölçülü bir genişleme olacaktır. 15 milyon S$’lık bir dijital tahvil. Lim, artık “iyi yağlanmış bir mekanizma” bulunduğuna göre, önümüzdeki çeyrekte daha fazla güvenlik belirteci teklifinin olacağını ve daha geniş bir müşteri tabanının keşfedileceğini söyledi.

“Daha geniş bir müşteri segmentine nasıl hizmet edebileceğimiz fikriyle oynuyoruz. sözde orta-varlıklı insanlara, potansiyel olarak,” dedi Lim. “Ama elbette buna çok ölçülü yaklaşacağız.”

DBS Group Holdings Ltd.’nin tüm yıl sonuçlarını Pazartesi günü bildirmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.