Alt Coin

Sıradaki SHIB’i mi Arıyorsunuz? Bu Altcoin Dev Haberi Duyurdu!

31 Aralık günü, dünya kripto tarihine geçecek bir olay yaşanacak.  Türk yatırımcıların radarında olan bir altcoin, devasa bir coin yakma aktifliği gerçekleştirecek. Türkiye’nin birinci yerli kripto para projesi olan Bitcicoin (BITCI) geri sayımı başlattı. Bitcicoin, 45 milyar adetlik bir coin yakma aktifliği gerçekleştirecek. Dev haber ise dolanımdaki Bitcicoin adedinin yaklaşık yüzde 25 oranında azaltılmasıdır. Coin yakma olayının kripto para fiyatları üzerinde olumlu tesiri olduğu biliniyor. Bu nedenle tüm piyasanın gözü artık BITCI’de… Bu tarihi coin yakma olayının fiyatı fırlatacağı düşünülüyor. Lakin BITCI, bu haberle yetinmiyor ve bomba gelişmelerinde fragmanını veriyor. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

31 Aralık günü, bu altcoin tarih yazacak: Devasa coin yakma olayı!

Türkiye’nin Blockchain devi Bitci Teknoloji, aktüel whitepaper’ını yatırımcılarla paylaştı. Whitepaper’da tarihe geçecek bir olayın ayrıntıları paylaşıldı. Bitcicoin (BITC), manşetleri süsleyen iştirak haberlerinin akabinde görülmemiş bir coin yakma aktifliği ile karşımızda. Bitci Teknoloji, toplam Bitcicoin adedinin 95 milyar adetten 21 milyara ineceğini duyurdu. Bu haber piyasada coşkuyla karşılandı. Bu kapsamda büyük geri sayım başladı ve 45 milyar adetlik coin yakımı 31 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek. Kalan 29 milyar adetlik yakım ise önümüzdeki 2 yıla yayılarak gerçekleştirilecek.

Coin yakma olaylarının akabinde dolaşımdaki Bitcicoin sayısı inanılmaz oranda düşecek: 10 milyar 382 milyon 611 adetten 7 milyar 867 milyon 611 adede inecek. Ayrıyeten 2 milyar 515 milyon Bitcicoin 2 yıl boyunca kitlenecek. Toplam arzın yanı sıra dolanımdaki Bitcicoin adedi de yaklaşık yüzde 25 oranında azaltılacak. Coin yakma olayı özel bir etkinliktir ve kripto paranın fiyatını olumlu istikamette tesirler. Bitcicoin’in coin yakma aktifliği ise gibisi görülmemiş bir olay. Zira daha evvel piyasada bu kadar büyük oranda kripto para yakılmadı. Artık tüm gözler 31 Aralık günü gerçekleştirilecek BITCI yakımında… Uzmanlar ve yatırımcılar ise bu olayın BITCI fiyatını fırlatacağına inanıyor.  Dünya tarihine geçecek bir aktifliğe imza atacak olan BITCI, artık piyasa sahnesinde yükseliyor. Sizlere unutulmaz bir 31 Aralık yaşatacak olan Bitcicoin’e ve ayrıntılı piyasa datalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcicoin “bomba gelişmeler, listelemeler ve ortaklıklarla” geliyor!

Bitci Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, ayrıyeten Bitcicoin 2.0 olarak yatırımcılara duyurduğu yeni yol haritasını da ayrıntılandırdı. Tanınan altcoin BITCI durmayacak ve memleketler arası borsa listelemelerine sürat kesmeden devam edecek. Kısa mühlet evvel BITCI, dev Bitcoin borsası Bittrex’te listelendi ve fiyatı bu listelemeyle inanılmaz yükseldi. Onur Altan Tan’ın açıklamalarına bakılırsa Bitcicoin’in çok yakında yeni kripto para borsalarında listelenmesi olası. Bu gelişmeler ve haberler BITCI’yı öteki kripto paralarda daha özel kılıyor. Görünüşe bakılırsa dev altcoin Bitcicoin, bomba gelişmeler, listelemeler ve iştirak haberleriyle gündemden düşmeyecek.

Coin yakma nedir? Neden fiyatı olumlu tesirler?

Coin yakma, bir kripto para dolanımdan kaldırılmak için kasıtlı olarak kullanılamaz bir cüzdan adresine gönderildiğinde gerçekleşir. “Burn adres” olarak isimlendirilen adrese ulaşılamaz yahut kimseye atanamaz. Bir burn adresine bir token gönderildiğinde, sonsuza kadar yok olur. Bir kripto para ünitesine sahip olan herkes onu yakabilir. Lakin aslında bu teknikle parayı çöpe atacağınız için bu tam olarak sebepsiz yere yapmak isteyeceğiniz bir şey değildir.

Birçok vakit, belli bir ölçüsü yakmaya karar verenler bir kripto para ünitesinin geliştiricileridir. Kripto para yakma olayı arzı azaltır ve bu kripto parayı daha kıt hale getirir. Bu kıtlık, fiyat artışına yol açabilir ve yatırımcılara yarar sağlayabilir. Bu nedenle yatırımcılar, coin yakma aktifliği düzenleyecek kripto paraları yakından takip eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.