Kripto Bilgi

Şirketin Metaverse Planında Nintendo Başkanı Belirsiz

Nintendo başkanı, oyun şirketinin, medyanın oyuncularının beklediği “sürpriz ve eğlenceyi” sağlayacağına mühlet olana kadar metaverse’e genişlemeye devam edeceğini söyledi.

  • Reuters’in bildirdiğine göre, Nintendo Başkanı Shuntaro Furukawa tarafından yapılan yorumlar Perşembe günü bir kazanç basın toplantısında yapıldı.
  • Bu, Japon oyun endüstrisindeki bir başka dev olan PlayStation yaratıcısı Ken Kutaragi’nin metaverse’e “yalıtkan” ve VR kulaklıklarını “rahatsız edici” olarak nitelendirmesinden bir hafta sonra geliyor.
  • Meta veri tabanındaki bu tereddütün aksine, Microsoft Ocak ayı ortasında oyun geliştiricisi Activision’ı 69 milyar dolara satın aldı, bu hareketin “metaverse için yapı taşları sağlayacağını” söylediği için tarihin en büyük oyun anlaşması. Bu anlaşma şu anda FTC tarafından inceleniyor.
  • Tarihsel olarak, Nintendo fikri mülkiyetini (IP) son derece korumuştur ve üçüncü taraflara lisanslamak yerine şirket içinde tutmayı tercih eder. Furukawa, Nintendo’nun imparatorluğunu lisanslama yoluyla genişletme konusunda şunları söyledi: “Nintendo’nun düşünme tarzına sahip olmayan insanları birdenbire getirmek bir artı olmaz.”
  • Bu, şirketin IP lisans rejimini genişletmesini ve mobil oyunları benimsemesini isteyen Nintendo’nun yatırımcılarını üzdü.
  • Şirket, karakterlerinin benzerliklerini kullanan NFT’lerin ve kripto projelerinin peşinden agresif bir şekilde gitti.
  • Nintendo’nun meta veri deposu konusundaki taahhütsüz duruşuna rağmen, birçok meta veri deposu endeksi onu sepetinde tutar. Nintendo, Almanya’daki piyasalarda işlem gören Solactive’in Metaverse endeksinin yaklaşık %5’ini oluşturuyor. Hisse senedi ayrıca “gözden kaçan” ve “değersiz” metaverse oyunu olarak adlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.