Kripto Bilgi

SoFi, Kriptoya Dokunmamak şartıyla Bankayı Başlatabilir

Öğrenci kredisi ve finansal hizmet sağlayıcısı Social Finance Inc. (SoFi), yeni varlığın “herhangi bir faaliyette bulunmaması koşuluyla, tam hizmet veren bir ulusal banka oluşturmak için Para Birimi Denetleme Ofisi’nden (OCC) koşullu onay almıştır. OCC Salı günü yaptığı açıklamada, kripto varlık faaliyetleri veya hizmetleri” dedi.

  • National Association’ın (SoFiBank, N.A.) FDIC sigortalı bir ulusal banka olan National Association Golden Pacific Bank’i satın almasına ilişkin onay hesapları. Ajans, merkezi Cottonwood Heights, Utah’da olacak olan SoFiBank, N. A.’nın da belirli sermaye katkısı gerekliliklerini karşılaması ve bir işletme anlaşmasına bağlı kalması gerektiğini söyledi.
  • “Bugünün kararı, büyük bir fintech olan SoFi’yi federal banka düzenleyici çevresine getiriyor, burada kapsamlı denetime ve Topluluk Yeniden Yatırım Yasası da dahil olmak üzere tüm banka düzenlemelerine tabi olacak,” dedi OCC Vekili Denetçi Michael Hsu “Bu, oyun alanını düzleştirir ve SoFi’nin para yatırma ve borç verme faaliyetlerinin, bankanın kripto varlık faaliyetlerinde bulunma kabiliyetini sınırlamak da dahil olmak üzere, güvenli ve sağlam bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır. ”
  • Ekim 2020’de OCC, mevcut tüm bilgilerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesini bekleyen bir ulusal banka kurulması için SoFi’ye ön onay verdi.
  • SoFi’nin bir dijital varlık ticareti yan kuruluşu vardır.
  • SoFi Bank, N.A. 5$ tutacak. Toplam varlıkları 3 milyar, sermayesi 718 milyon dolar ve Golden Pacific’in sunduğu yerel ticari odaklı krediler ve mevduat ürünleri sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.