Kripto Haber

SoftBank, B2B Ödemeler Platformu Tribal için 60 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Öncülük Ediyor

Gelişmekte olan piyasalar için işletmeler arası ödemeler ve finansman platformu olan Tribal Credit, Coinbase Ventures’ın katılımıyla SoftBank Latin America Fund liderliğindeki B Serisi fonlama turunda 60 milyon dolar topladı. Tur, Tribal için 140 milyon dolara kadar toplam fon getiriyor.

Japon holding SoftBank, 2019’da 5 milyar dolarlık SoftBank Latin Amerika Fonu’nu başlattı. Bunu geçen Eylül ayında 3 milyar dolarlık Latin Amerika Fonu II izledi.

Turdaki diğer katılımcılar arasında BECO Capital, QED Investors ve Rising Tide yer aldı. Finansman turuna ek olarak, Circle Ventures, AGE Fund, Third Prime, Canas Capital ve Acuity Ventures’a ikincil hisseler teklif edildi.

San Francisco merkezli Tribal’ın 22’den fazla ülkede müşterisi var ve bu finansmanı Brezilya, Meksika, Kolombiya, Peru ve Şili’deki ekiplerini oluşturmaya devam etmek için kullanacak.

Devamını oku: B2B Ödeme Platformu Tribal, Stellar USDC’ye 20 Milyon Dolar Dahil Borç Turunu Artırdı

“Tribal, ödemeler ve borç verme için oyunun kurallarını temelden değiştirmek için kripto kullanıyor. SoftBank Latin America Fund’ın Yönetici Ortağı Shu Nyatta bir basın açıklamasında, “Çok az şirket TradFi ve DeFi’yi bu kadar yenilikçi, ancak sorunsuz bir şekilde köprüleyebilir” dedi.

Geçen ay Tribal, Stellar Development Foundation’dan Tribal ekosistemine stabilcoin USDC getiren 40 milyon dolarlık bir borç topladı. Şirket, kripto ile ilgili ürünlerin bu yıl piyasaya çıkacağını söyledi ancak ayrıntı vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.