Bitcoin

Şoke Eden Olay: Bitcoin’leri İçin Karısını Kaçırdılar!

Hatalılar, gösterişli kripto holder’larını kolay amaçlar olarak görüyor ve bu, rahatsız edici bir dizi şiddet içeren soygunlara neden oluyor. Hatalılar, Rocelo Lopes’e karısını rehin aldıklarını söylediler ve fidyeyi Bitcoin ile ödemesini istediler. Detaylar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin ve kripto zenginleri hatalıların yeni maksadı haline geldi

O vakitler 46 yaşındaki kripto para teşebbüsçüsü olan Rocelo Lopes, Nisan 2017’de bir akşam erken saatlerde, Bitcoin olarak ödeme yapılması istenen bir fidye telefonu aldı. “Bu yalnızca öbür bir dolandırıcı. Bu benimle dalga geçmeye çalışan biri” diye düşündü ve telefonu kapattı. Tekrar de ailesinin hizmetçisini denetim etti. Hizmetçi, 32 yaşındaki eşinin, kızını birkaç saat evvel aile konutundan okula götürdüğünü lakin konuta hiç gelmediğini söyledi. Sonrasında karsının fidye için kaçırıldığı doğrulandı.

Bitcoin önderliğinde kripto para patlaması, yeni bir varlıklı yarı ünlüler sınıfı yarattı. Kripto üzerine erken bahisler yapan yatırımcılar ve teknisyenler artık ihtilal niteliğinde finansal peygamberler olarak selamlanıyor ve ani servetin cazibesiyle yaldızlanıyorlar. Bu süreçte, kimileri fırsatçı hatalıların en önemli maksatları haline geldi. Güvenlik uzmanları, yatırımcılar ve uzaydaki başkaları, kolay soygunlardan mesken işgallerine, adam kaçırmalara, azaba ve kripto sahiplerini gaye alan fizikî kabahatlere gereğince dikkat edilmediğini söylüyor.

Bu cins taarruzlar, yeni finansal güvenlik ve mahremiyet düzeylerinin yüksek olduğunu sav eden Blockchain tabanlı dijital para ünitelerinde temel bir zayıf ilişkiyi gösteriyor. Kripto para ünitelerinin bütünlüğünü destekleyen tüm karmaşık kriptografik matematik için, silahlı biri sizi kendinizinkini vermeye zorlarsa, bu mevzuda yapabileceğiniz pek bir şey yok.

Zımnilik odaklı bir teknoloji uzmanı ve Bitcoin savunucusu olan Jameson Lopp, kripto para ünitesi kullanıcılarına yönelik fizikî güvenlik tehditlerini izlemeyi alışkanlık haline getirdi. Kripto sahiplerini maksat alan fizikî hücumları, swatting teşebbüslerinden adam kaçırmalara ve daha fazlasına kadar takip ediyor. Son birkaç yılda medyada halka açık olarak bildirilen yaklaşık 100 olay tespit etti ve mağdurların hatalıların daha fazla dikkatini çekmek istememesinin bir sonucu olarak bu sayının büyük olasılıkla önemli bir eksik sayı olduğuna inanıyor.

Jameson Lopp’un listesi, dünya çapındaki farklı şiddet çeşitlerine kapsamlı bir başlangıç ​​niteliğinde. Şifrelerini vermesi hedefiyle onu ikna etmek için Tinder randevusunda uyuşturulmuş bir adam. Kuzey İngiltere’de, toplumsal medyada kripto trade yararları hakkında övündükten sonra dövülen ve fidye için tutulan 14 yaşındaki bir okul çocuğu. Hollanda’da bir dijital trader, 2019’da meskenine giren ve kripto varlıklarını teslim etmeye zorlamak için 4 yaşındaki kızının önünde elektrikli matkapla azap yapan polis kılığında saldırganlar tarafından gaye alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.