Kripto Bilgi

SOL, Coinbase İki Solana Ekosistem Simgesini Listeledikten Sonra %17 Arttı

Coinbase, Solana ekosisteminin diğer iki tokenini listeledikten sonra Solana’nın SOL’si son 24 saat içinde %17 sıçrayarak 100 $ ve üzeri seviyesini geri kazandı.

Kripto borsası Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bildirildiği gibi Solana merkezli merkezi olmayan borsalar Orca ve Bonfida’nın belirteçleri olan ORCA ve FIDA’yı listeleyeceğini söyledi.

Hareket, Ethereum dışı varlıkların Coinbase’de ilk kez listelenmesine işaret etti. Daha önce yalnızca Ethereum blok zincirinin veya Avalanche (AVAX) ve Solana gibi yerel blok zincirin tokenlerinin üzerine inşa edilmiş jetonları listelemek için sıkıştı.

SOL fiyatları Pazartesi sabahı 90 dolardan Salı günü Asya sabah saatlerinde 106 doların üzerine çıktı. SOL, Ocak 2022’nin başında 175 doların üzerinde işlem gördü, ancak daha geniş bir pazar düşüşü nedeniyle geçen hafta 82 dolar seviyesine düştü.

Fiyatlar, geçen hafta alıcılar için önemli bir alan olan 88-90$ destek seviyesinden sıçradı. SOL daha önce Ocak 2022’de 100 dolarlık direnç seviyesini kıramadı.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) okumaları ise 70’in üzerinde aşırı alım seviyelerine ulaştı ve kısa bir süre sonra kısa bir düzeltmenin gerçekleşebileceğini gösteriyor. RSI, bir zaman diliminde fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü belirleyen bir fiyat grafiği göstergesidir.

SOL Pazartesi gecesi 100$ seviyesinin üzerine çıktı. (Ticaret Görünümü)

Fiyat hareketini destekleyen bir diğer katalizör, Solana’nın en çok kullanılan ve bilinen blockchain cüzdanı Phantom tarafından yapılan bir yatırım duyurusuydu. Pazartesi günü, Phantom kripto yatırım şirketi Paradigm liderliğindeki 109 milyon dolarlık bir yatırım turunu kapattı ve daha geniş Solana ekosistemi için büyümeyi gösteren iOS uygulamasını başlattı.

Bu arada ORCA, Pazartesi gününden itibaren çalışmasına devam etti. Geçtiğimiz 24 saat içinde ORCA fiyatları, Pazartesi günkü 3.5$ seviyesinden kısa bir düşüşe rağmen Asya saatlerinde %36 artışla 4$’ın üzerinde işlem gördü. FIDA yatırımcıları, analitik aracı CoinGecko’nun verilerine göre, son 24 saatte fiyatlar sadece %0,7 arttığı için kazanç görmediler.

FIDA, Coinbase listelemesinden önce 2 dolar seviyesinde işlem gördü ve yazı yazılırken 50 sentten fazla düşmeden önce Asya saatlerinde 2.77 doların üzerine çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.