Kripto Bilgi

SOL ve XRP, ABD Enflasyonu 40 Yılın En Yüksek Seviyelerine Atlarken Altcoin Düşüşüne Önder

Büyük altcoinler Cuma günü daha geniş pazarda bir tabandan sonra kaydı. Kripto pazarının toplam kapitalizasyonu %2,8 düşerek 2,08 trilyon dolara geriledi. Altcoinler düşüşe öncülük etti ve bu da bitcoin baskınlık endeksinde %0,5 ila %40,1 arasında bir artışa yol açtı.

Ocak ayında %7,5 ile kırk on yılın en yüksek seviyelerine ulaşan ABD enflasyonuna daha geniş piyasalar tepki verince tabanlar geldi. Goldman Sachs, mal ve hizmet maliyetlerinde artışa yol açması beklenen enflasyonla mücadele için bu yıl yedi faiz artırımı fiyatladı.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, ödeme tokeni XRP ve Polygon’un MATIC’i, Sol’un hafta başındaki bir rallinin ardından %7,5 düştü. SOL ve Polkadot’un DOT değerleri yaklaşık %6 düştü. Avalanche’ın AVAX tokeni %0,4 nominal düşüşle en iyi performans gösteren kişi olurken, bitcoin ve eter sırasıyla yaklaşık %3 ve %5 kaybetti.

XRP bu hafta başında 0,91 ABD dolarına yükselen bir ücretlendirmenin ardından 10 sent düştü. Jetonlar, bu haftanın başlarında CoinDesk tarafından işaretlendiği gibi 0.90 $ seviyesinde direnç gördü ve Cuma günü Asya saatlerinde 0.80 $’ın altına düştü. Fiyatlar, Cuma günkü düşüşün ardından, fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü hesaplayan bir fiyat grafiği göstergesi olan 50’lik olumlu göreceli güç endeksi (RSI) okumalarına ulaştı ve bu, ileride kısa bir toparlanmanın beklenebileceğini gösteriyor. 70’in üzerindeki RSI seviyeleri, varlıkların bir düzeltme görebileceği anlamına gelirken, 30’un altında bir toparlanmanın gerçekleşebileceği anlamına gelir.

SOL dirence çarptıktan sonra düştü. (TradingView)

Bununla birlikte, FxPro piyasaları tüccarı Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e bir e-postada, XRP için 0,78 doların altında bir düşüşün daha derin bir sinyal vereceğini söyledi. düzeltme yapın ve 0,75 dolara hızlı bir yol açın. “Önümüzdeki hafta Şubat ayının tüm kazançları tamamen sıfırlanırsa ve fiyatlar 0,60 ABD dolarının altına geri çekilirse, uzun vadeli aşağı yönlü potansiyeli %50 ila 0,3 arasında olan yeni bir bunalım döneminden bahsetmek güvenli olur” dedi.

SOL, bu haftanın başlarında kırdıktan sonra 110 dolarlık destek seviyesini kaybetti. Düşüşün devam etmesi durumunda fiyatlar önceki 100 dolarlık desteğe düşebilir.

Kuptsikevich, SOL için bir dezavantaj ekledi, kartlarda olabilir: “28 Ocak’tan 7 Şubat’a yükseliş teknik bir toparlanma gibi görünüyordu Kasım ayından bu yana aşırı satıldıktan sonra. Ancak bu büyüme ivmesi hızla azalıyor. Bu kripto para için genel piyasa için pozitiflik olmadan, bitcoin ve etherden daha hızlı zemin kaybetmeye devam edeceğini söyleyebiliriz” dedi.

SOL dirence çarptıktan sonra düştü. (TradingView)

En iyi memecoin SHIB, geçen haftaki çok katlı rallilerin ardından %4 düştü. Shiba Inu’nun SHIB’si, etkili kripto borsası Coinbase ile belirtilmemiş bir faaliyet olduğu yönündeki söylentilerin ardından Pazartesi ve Salı günleri %40 arttı. LEASH tokeni, yaklaşan bir oyunda LEASH ile satın alınabilen sanal arazi parsellerini satacak bir metaverse olan ‘Shiba Lands’ duyurusunun ardından Çarşamba günü %43 arttı.

SHIB bu hafta iki direnç seviyesini geçtikten sonra düştü. (TradingView)

Theta Network’ün THETA jetonu, kazanç gösteren 1 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerindeki birkaç altcoinden biriydi. THETA, kurucu ortak Mitch Liu’nun yaklaşmakta olan blok zinciri izleme ve görüntü lisanslama platformu Replay için bir tohum finansmanı ve hibeyi onaylamasıyla %15 arttı.

“Deneyimli teknoloji uzmanları ve girişimciler tarafından lanse edildi ve Theta Görüntü API, Theta eşler arası ve NFTPa görüntü altyapısı kullanılarak lanse edildi içerik oluşturuculara ve son kullanıcılara gelirlerden daha adil bir pay sunuyoruz” dedi. THETA yazı yazılırken 4.18 dolardan el değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.