Bitcoin

SOL, XRP, DOGE, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin (DOGE) ve birden fazla büyük hacimli altcoin projesi 2 Şubat’ta beklenmedik bir düşüş yaşadı. Önder kripto 1 Şubat’ta 39 bin doların üzerine çıktıktan sonra, PayPal’ın paylarındaki keskin düşüş, kısa vadeli yatırımcılar tarafından agresif satışlarla sonuçlandı. Bununla birlikte, uzun vadede, büyük yatırımcılar düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görüyor.

Balinalar taban fiyattan birikimlerini sürdürüyor

On-chain data kaynağı Whalemap, son düşüş sırasında 100 ila 10.000 BTC ortasında tutan balinaların birikime devam ettiğini söyledi. Fidelity kısa müddet evvel, Bitcoin’in en “güvenli, merkezi olmayan varlık biçimi” olduğunu ve “parasal bir mal olarak” rastgele bir altcoin tarafından geçilme mümkünlüğünün düşük olduğunu vurgulayan “Önce Bitcoin” isimli bir makale yayınladı. Rapor, Bitcoin’in “altının kıtlığı ve dayanıklılığı ile fiat paranın kullanım, depolama ve taşınabilirliği kolaylığı”nı birleştirdiğini söylüyor.

Yakın tarihli bir NYDIG raporuna nazaran, Bitcoin’in dalgalanmalarından bağımsız olarak, 2021’in sonundaki süreç hacimleri son beş yılda yıllık yaklaşık %100’lük büyüme kaydetti. Bu, Bitcoin’in yıllık süreç hacmini 2021’de 3 trilyon dolara çıkararak, 1,3 trilyon dolarlık ödeme kaydeden tanınan kredi kartı ağı American Express’i ve 0,5 trilyon dolarlık Discover’ı geride bıraktı. Boğaların birikimi tabanın yakın olduğunu gösterebilir mi? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik tahlilleriyle devam edelim…

BTC, ETH, SOL, XRP ve DOGE tahlili

Bitcoin’in toparlanması, sert bir direnç olarak hareket eden 1 Şubat’ta 39.116 dolara ulaştı. Bu, hassaslığın olumsuz olduğunu ve yatırımcıların genel direnç düzeylerine yönelik rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar artık fiyatı 36.632.61 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran son düşüşü satın alan agresif boğalar kar elde edebilir ve BTC/USDT çiftini 35.000 doların altına çekebilir. Negatif bölgedeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, ayıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın bilakis, şayet fiyat 36.632.61 dolara yükselirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Akabinde, 39.600 dolardaki genel pürüzü aşmak için öteki bir teşebbüste bulunacaklar. Bu, dikkat edilmesi gereken kıymetli bir düzey zira parite bu düzeyin üzerinde devam ederse, analiste nazaran bir sonraki durak 43.421 dolar olabilir. Boğalar, düşüş trendinin mümkün bir sonunu işaret etmek için bu manisi aşmak zorunda kalacak.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE) son birkaç gündür 0.13 ile 0.15 dolar ortasında kaldı. Dayanağın altına düşmeden fiyat, sert bir direnç misyonu gören 20 günlük EMA’ya (0,14 dolar) yükseldi.

Fiyat 20 günlük EMA’dan düştü ve ayılar tekrar DOGE/USDT çiftini 0.13 doların altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun aşağı tarafta olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,13 doların altına düşer ve devam ederse, analiste nazaran DOGE için bir sonraki durak 0,10 dolar olabilir. Aksine, fiyat 0.13 dolara yükselirse, parite aralığa bağlı hareketini birkaç gün daha uzatabilir. Boğalar, trendde mümkün bir değişikliği işaret etmek için fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,16 dolar) üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), 31 Ocak’ta 2.652 dolar kırılım düzeyinin üzerinde kapandı, lakin boğalar 20 günlük EMA (2.792 dolar) mahzurunu aşamadı. Bu, ayıların bu seviyeyi agresif bir biçimde savunduklarını gösteriyor.

Fiyat 2.652 doların altına düşer ve devam ederse, ayıların tekrar harekete geçtiğini gösterir. ETH/USDT çifti daha sonra 2.476 dolara ve daha sonra kanalın dayanak çizgisine düşebilir. Düşüş trendi, 2,159 doların altında bir kırılmayla devam edebilir. Aksine, fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecek. Alıcılar daha sonra pariteyi 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste nazaran ETH kanalın direnç çizgisine gerçek yürüyüşe başlayabilir.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), 31 Ocak’ta kanalın dayanak sınırından toparlandı ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterdi. Lakin boğalar, fiyatı 407 doların üzerine itemedi.

Bu, daha yüksek düzeylerde talep eksikliğini gösteriyor. Her iki MA da düşüyor ve RSI negatif bölgede kalıyor ve bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Satıcılar artık fiyatı kanalın dayanak çizgisinin altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran BNB/USDT çifti 330 ila 320 dolar ortasında güçlü dayanak bölgesine düşebilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut düzeyden geri döner ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, satış baskısının düşebileceğini gösterecektir.

DOGE ve ADA boğaları kritik dayanak düzeylerine hazırlanıyor

Cardano (ADA), güçlü takviyesi 1 dolardan toparlamak için çaba etmeye devam ediyor. Bu, yatırımcılar ortasında mevcut düzeylerde birikim yapmak için aciliyet eksikliğine işaret ediyor. Boğalar, önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkaramaz ve sürdüremezse, analist şu senaryoyu mümkün buluyor: ADA fiyatı MA’ların üzerine çıkmazsa, 1 doların altında bir kırılma mümkünlüğü artabilir. Bu olursa, ADA/USDT çifti düşüş trendine devam edebilir. Aşağı istikamette birinci takviye 0,80 dolar. Bu düzey kırılırsa düşüş kanalın dayanak sınırına kadar uzayabilir. Bilakis, 50 günlük SMA’nın (1.25 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, kanalın direnç çizgisinin tekrar test edilmesine neden olabilir.

Solana (SOL)

Solana (SOL) 31 Ocak’ta yükseldi ve 1 Şubat’ta 104.82 dolar direncinin üzerine çıktı. Fiyat, güçlü bir direnç olarak hareket eden 2 Şubat’ta 20 günlük EMA’ya (112 dolar) ulaştı.

Ayılar fiyatı 104,82 doların altına çekmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, analiste nazaran ayıların daha yüksek düzeylerde agresif bir biçimde satmaya devam ettiğini gösterecek. SOL/USDT çifti daha sonra son taban düzeyini 80.83 dolardan tekrar test edebilir. Bilakis, fiyat mevcut düzeyden geri döner ve 116 doların üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüş yaptığını gösterir. Parite daha sonra 130 dolara ve daha sonra kanalın direnç çizgisine bir ralli teşebbüsünde bulunabilir.

Ripple (XRP)

Kriptokoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz üzere Ripple (XRP), 0,54 ile 0,65 dolar ortasında sıkışmış durumda. Boğaların bir yardım rallisi başlatma teşebbüsü, 0,65 dolardaki genel dirence bile meydan okuyamadı. Bu, boğalar ortasında daha yüksek düzeylerde satın almak için inanç eksikliğini gösteriyor. Düşen hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesine yakın RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat 0,58 doların altına düşerse, analiste nazaran parite 0,54 dolar güçlü takviyeye gerileyebilir. Bu düzeyin altında bir kırılma ve kapanış, pariteyi 0,50 dolardan ruhsal takviyeye çekebilir. Fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 0,66 doların üzerine çıkarsa, bu olumsuz görüş kısa vadede geçersiz olacak.

Terra (LUNA), 31 Ocak’ta azalan kanalın dayanak sınırından sıçradı, fakat 1 Şubat’ta bir mum çubuğu formasyonu kaydetti. Bu, talebin daha yüksek düzeylerde kuruduğunu gösteriyor. Mum formasyonunun meçhullüğü aşağı istikametli çözüldü ve ayılar artık fiyatı 37.50 dolardan güçlü dayanağa çekmeye çalışacak. Düşen 20 günlük EMA (61,58 dolar) ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 54.20 doların üzerine çıkarsa, analiste nazaran boğaların düşüşlerde biriktiğini gösterecek. LUNA/USDT çifti daha sonra bir direnç misyonu görebilecek 20 günlük EMA’ya ulaşabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanma, ayıların tutuşunu kaybedebileceğinin birinci göstergesi olacaktır.

Ayıların son birkaç gün içinde Polkadot’u (DOT) 16.81 dolardaki güçlü takviyenin altına çekmemesi, agresif boğalardan alımları çekebilirdi. Bu, 20 günlük EMA’ya (20.74 dolar) ulaşan bir yardım rallisi başlattı.

2 Şubat mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük EMA’yı agresif bir formda savunduğunu gösteriyor. Satıcılar, fiyatı kritik dayanağın 16.81 doların altına düşürmek ve sürdürmek için bir teşebbüste daha bulunacak. Bu olursa, düşüş trendi devam edebilir ve DOT/USDT çifti bir sonraki kıymetli takviyeye 10.37dolardan düşebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat mevcut düzeyden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 50 günlük SMA’ya (24.63 dolar) yükselebilir.

Son olarak, Avalanche’ın (AVAX) yardım rallisi kırılma düzeyinin yakınında 75.50 dolardan durdu, bu da eğilimin devam ettiğini ve ayıların hakimiyetlerini savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Ayılar fiyatı 64 doların altına çekerse, analiste nazaran AVAX/USDT çifti kademeli olarak 51.04 dolardan kritik takviyeye yanlışsız kayabilir. Bu düzey yeniden güçlü bir dayanak misyonu görebilir ve bunun geri tepmesi birkaç gün boyunca menzile bağlı bir aksiyonla sonuçlanabilir. Öte yandan, fiyat mevcut düzeyden yükselirse, boğalar fiyatı 75.50 dolardan genel direncin üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunacaklar. Bunu başarırlarsa, parite azalan üçgenin düşüş trendi çizgisine hakikat toplanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.