Kripto Bilgi

Solana, BofA Onayından Sonra Kripto Büyükleri Arasında En Çok Kazanan, NFT Etkinliği Artıyor

Solana (SOL), son 24 saatte piyasa değeri ile en iyi cilt kripto para birimleri arasında kazanç sağladı. Fiyatlar, 130$ destek seviyesinden bir sıçramanın ardından Perşembe günü Avrupa sabah saatlerinde %8’in üzerinde artışla 152$’a yükseldi.

Hareket, Bank of America’nın bir araştırma notunda Solana’nın düşük ücretlerinin ve yüksek işlem ücretlerinin onu “dijital varlık ekosisteminin vizesi” yaptığını söylemesinin ardından geldi. Bankanın analistleri, Ethereum’un akıllı sözleşme özellikli blok zincirleri arasında lider olarak mevcut konumunu bile gasp edebileceğini söyledi.

“Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor, ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarının gösterdiği gibi, ödünleşimlere sahip,” diye belirtiyor, analist Alkesh Shah, ağın mikro ödemeler ve oyun.

Fiyat çizelgeleri, mevcut seviyelerde bir miktar direncin bulunduğunu gösteriyor ve bu direnç kırılırsa Solana’nın 170$ seviyesine ilerlediğini görebilir.

53’lük Göreceli Güç Endeksi (RSI) okumaları, Perşembe günkü artışın önümüzdeki günlerde daha da yukarı yönlü olabileceğini gösteriyor. RSI, fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir fiyat grafiği göstergesidir ve 70’in üzerindeki okumalar, bir varlığın aşırı satın alındığını ve bir düzeltme için hazır olabileceğini düşündürür.

Solana direnci 132 dolardan vurdu. (Ticaret Görünümü)

Bununla birlikte, CoinGecko’dan gelen verilere göre, SOL daha geniş bir düşüş eğiliminde ve Kasım 2021’in en yüksek seviyesi olan 260$’dan yaklaşık %40 düştü.

Yüksek hızlar, ucuz ücretler ve NFT’ler

Madenciler tarafından işletilen karmaşık bilgi işlem donanımlarına dayanan Bitcoin gibi diğer blok zincirlerinden farklı olarak, Solana, ucuz ve hızlı blok zincirine güç sağlayan bir tarih kanıtı mekanizması üzerinde çalışıyor. Ağ paylaştırıcıları, işlemleri birkaç ağ çekirdeğine göre doğrulayarak ve iki işlem arasında geçen süreyi dikkate alarak doğrular.

Böyle bir tasarım, Solana geliştiricilerinin saniyede 65.000 işleme (tps) kadar hızlara ulaşabileceğini iddia ettiği daha hızlı bir ağ oluşturmaya yardımcı olur. Teknik belgeler, ağın teorik olarak optimum koşullar altında 28,4 milyon tps gibi yüksek hızlara ulaşabileceğini gösteriyor.

Daha ucuz ücretler – 0$ kadar düşük İşlem başına 00025 – Solana üzerine inşa edilen ürünlere, özellikle de takas edilemeyen jetonları (NFT) içeren ürünler için büyük perakende ilgiyle sonuçlandı. NFT’ler, somut veya soyut nesnelerin blok zinciri tabanlı temsilleridir.

Ağdaki günlük NFT etkinliğinin değeri ortalama 1$ civarındadır. 8 milyon, veri analiz aracı DeFi Llama gösterisinden. Rakam 9 dolara kadar çıktı. 6 Ocak 2021’de 2 milyon, veri gösteriyor.

Bazı yatırımcılar, diğer blok zincirlere kıyasla Solana’daki NFT’lerin hızlı bir şekilde benimsenmesinin, düşük maliyetli, hızlı bir ağın perakende satışa nasıl yardımcı olduğunu gösterdiğini söylüyor.

Defiance Capital’in kurucusu Arthur Cheong bir tweet’te “Finans kullanım durumları için optimize edilmiş özelliklerle (hızlı blok süresi, düşük maliyet, hızlı sonuç) oluşturulmuş olmasına rağmen Solana’daki NFT ekosisteminin şu anda nasıl gelişiyor olması ilginç” dedi. Çarşamba günü. “Aslında, son zamanlardaki çoğu kullanıcı artışının aslında DeFi yerine NFT tarafından geldiğini düşünüyorum. “

Ryan Wilkinson, Blockasset ürün müdürü. co, ağın perakende popülaritesinin, bunun yerine Solana’yı geliştirmek için daha fazla geliştiriciyi çektiğini belirtti.

“Sanatçıların/yaratıcıların kendi NFT platformlarını oluşturmaları ve Candy Machine gibi Solana’ya düşmeleri için kod açık kaynaklıdır ve Metaplex ofis saatleri gibi topluluk etkinlikleri de birçok yaratıcı geliştiricinin ellerini denemelerine yardımcı olur. özelleştirilmiş koleksiyonlar oluşturmak ve yenilik yapmak,” diye bir Telegram mesajında ​​CoinDesk’e söyledi.

“GenesysGo ve Shadowy Üstün Coder NFT’leri gibi projeler, Solana’daki NFT’lerin tüm ekosistemin arkasından geldiği ağ için nasıl temel altyapı faydaları sağladığını gösteriyor” diye ekledi Wilkinson.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.