Kripto Haber

Solana DeFi Major Serum’un “Teşvik Ekosistem Vakfı” 100 Milyon Dolar Artırıyor

Eski ana şirket FTX’in gölgesinden çıkan Serum, şimdi yükselmek istiyor.

Solana’nın en büyük projelerinden birinin arkasındaki ekip, operasyonları genişletmek için 100 milyon dolarlık bir artışın ortasında. CoinDesk’e sağlanan bir basın açıklamasına göre, sipariş defteri tabanlı merkezi olmayan borsanın arkasındaki ekibi çalıştıran meşru varlık olan Incentive Ecosystem Foundation, “NFT’ler, oyun, metaverse ve DAO dahil olmak üzere yeni ürün dikeylerini kiralamak ve bunlara geçmek için fon topluyor. takım. ”

Şu ana kadar, tur Commonwealth Asset Management LP, Tagus, Küresel Tiger ve Golden Tree Asset Management yöneticilerinin katılımını içeriyor.

Sahte Serum ana katılımcısı JHL’ye göre, Teşvik Ekosistem Vakfı, katkıda bulunanlara maaş ve fayda sağlamak için kullanılan bir kuruluştur. Ayrıca, Raydium ve Bonfida gibi projeler de dahil olmak üzere Serum ve Solana ekosisteminde tokenleri tutan Serum Ekosistem Fonu’nu da yönetecek.

Turdaki alıcılar, hem Serum’un SRM tokenlerini hem de ekosistem fonunun bir kısmını aldı ve %85’i fona girdi.

Ekosistem fonları, büyük projeler arasında büyüyen bir trend. Fon kaynağı, kendi ekosistemleriyle ilgilenir, erken aşamadaki şirketleri teşvik eder ve likidite sağlayıcılarını finanse etmek için bu projelerden jetonlar gönderir. Yakın tarihli bir örnek, Avalanche’ın 100 milyon dolarlık “Blizzard Fund. ”

Daha fazlasını okuyun: Çığ Geliştiricileri ve Yatırımcıları 200 Milyon Dolarlık ‘Blizzard’ Yatırım Fonu Oluşturuyor

JHL, CoinDesk’e zamın hala devam ettiğini söyledi.

“Taahhüt edilen sermayede, yaklaşık 70 milyon dolar civarındayız,” dedi ve yatırımların ilave beş yıl boyunca doğrusal bir hakediş programı ile bir yıllığına kilitlendiğini de sözlerine ekledi.

Artış, Serum’un “Alameda ve FTX ailesinden daha fazla merkezileşmeye” çalıştığı bir zamanda geliyor JHL. Ayrıca, Solana’nın SOL’sinin son günlerde en çok kaybedenler arasında olmasıyla birlikte kripto piyasaları daralırken geliyor.

Devamını oku: Polkadot, Solana En İyi Kripto Paralar Arasında En Büyük Kaybedenler

“Serum ilk olarak [FTX kurucusu Sam Bankman-Fried] tarafından kuruldu ve o sırada Serum’a katkıda bulunanların çoğu Alameda ve FTX çalışanlarıydı. Zamanla, hem gelişen düzenleyici ortam hem de topluluğu Serum’un geleceğine daha fazla dahil etme arzusu nedeniyle, artık Serum’u merkezsizleştirdik – kendi çalışanları var, meşru anlamda tamamen ayrı ve mümkün olan her şekilde, “dedi.

Teşvik Ekosistemi Vakfı, fonları Serum’un kendi kendine yeterli bir varlık haline gelmesine ve operasyonları genişletmesine yardımcı olmak için kullanacak. JHL’ye göre, ekip şu anda “gerçekten beş ila 10 kişiden oluşuyor” ve finansmanın büyük bir kullanımı pazarlama ve teknik ekipleri genişletmek olacak.

Daha geniş bir kripto satışının ortasında, SRM günde %2,3 düşüşle 3 dolara düştü. 15.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.