Kripto Haber

Solana ‘Dijital Varlık Dünyasının Vizesi’ Olabilir: Bank of America

Bank of America, müşterilerine Solana Vakfı üyesi Lily Liu’yu ağırladıktan sonra bir araştırma notunda müşterilerine verdiği demeçte, ölçeklenebilirlik, düşük işlem ücretleri ve kullanım kolaylığına odaklandığı için Solana blok zincirinin “dijital varlık ekosisteminin vizesi” olabileceğini söyledi.

Solana, lansmanından bu yana 2020’de güçlü bir şekilde benimsendi. 50 milyardan fazla işlem gerçekleştirdi (30 Eylül’de sona eren yılda 164.7 milyar işlem gerçekleştiren küresel ödeme devi Visa), toplam değeri 11 milyar dolardan fazla Analist Alkesh Shah Salı günü yayınlanan notta kilitli ve 5,7 milyondan fazla NFT basıldığını yazdı. Banka, Solana’nın mikro ödemeler ve oyun oynama gibi tüketici kullanım durumları için optimize edildiğini söyledi.

“Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor, ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarının gösterdiği gibi, ödünleşimlere sahip” dedi. “Ethereum, ademi merkeziyetçiliğe ve güvenliğe öncelik veriyor, ancak ağ tıkanıklığı dönemlerine ve bazen gönderilen işlemin değerinden daha yüksek olan işlem ücretlerine yol açan ölçeklenebilirlik pahasına. ”

Bank of America, Solana ve diğer blok zincirlerinin zaman içinde Ethereum’dan pazar payı alabileceğini ve kullanıcı benimsemesi ve geliştirici ilgisi ile kendilerini ayırt etmeye başlayacaklarını söyledi.

Devamını oku: Solana DeFi Major Serum’un “Teşvik Ekosistem Vakfı” 100 Milyon Dolar Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.