Kripto Bilgi

Solana, Fed Kararında Kriptoların İyileşmesi Olarak Kazançlara Öncülük Ediyor

Solana, küresel pazarlarda daha geniş bir sıçrama sırasında daha büyük tokenlar arasında kazanımlara öncülük etti. Kripto piyasası, ABD Federal Rezervinin enflasyonun 39 yılın en yüksek seviyesine çıkmasının ardından teşvik faydalarını kademeli olarak azaltma ve devlet tahvili alımlarını azaltma kararının ardından geçtiğimiz gün yaklaşık 59 milyar dolar değer kattı.

Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para olan Solana’nın tokenleri Perşembe günü %12 artarak 180$’a yükseldi. CoinGecko verisine göre Ethereum rakipleri çığ ve elrond da Avrupa’nın erken saatlerinde en çok kazananlar arasında yer aldı ve sırasıyla %11 ve %13 arttı. Dogecoin ve shiba inu, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın malları için dogecoin ödemelerine izin verdiği raporlarına dayanarak bu haftanın başlarında bir yükselişin ardından sessiz bir büyüme gördü.

2020’nin başından beri ABD, işletmelere ve bireylere teşvik paketleri sağladı ve Fed, ekonomiyi canlandırmak için her ay yaklaşık 120 milyar dolarlık tahvil satın aldı. Bu, dünya çapında finansal piyasaların desteklenmesine yardımcı olurken, sürekli para basımı konusunda endişelenen tüccarlar arasında bir endişe kaynağı haline geldi.

Bununla birlikte, dünkü karar kripto piyasası için iyi sonuç verdi. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin, oynaklığı nedeniyle birçok yatırımcı ve tüccar tarafından riskli bir varlık olarak kabul edilirken, bazıları onu enflasyona karşı bir korunma olarak görüyor.

“FED’in artırma hızındaki artış, haberin söylentisini satın alıp satması için tipik bir örnek oldu. Ticaret istihbarat aracı Superalgos’un kurucu ortağı Andreja Cobeljic, bir Telegram mesajında, piyasalar rekor enflasyona yanıt olarak daha sıkı bir para politikası arıyor. Hisse senetleri ve bitcoin arasındaki kısa vadeli korelasyon pozitif ve Bitcoin de çok keskin bir şekilde yükseldi. Son zincir veri gösterilerinde, Bitcoin’in perakende satın alımının düşük seviyelerde son derece güçlü olduğunu belirtmekte fayda var. ”

Bitcoin, ether bkz. yeşil

Bitcoin, Federal Rezerv toplantısından sonra Çarşamba günü 46.000 dolardan 48.800 doların üzerine çıktı. Hala bu ay üç kez kırmaya çalıştığı 50.000 dolarlık bir direnç seviyesiyle mücadele ediyor.

Glassnode analitik aracından elde edilen verilere göre, vadeli işlem yatırımcıları yukarı doğru eğilmeye devam ediyor. Yatırımcıların borsalardan alım satım yapmak için borç para almak için ödedikleri saatlik veya günlük ücret olan fonlama oranları pozitif kaldı, bu da yatırımcıların bitcoin pozisyonlarında uzun süre kalmak için ödeme yaptıkları anlamına geliyordu.

Ether, yazının yazıldığı sırada haftalık 3,656 dolardan 4,000 doların üzerine yaklaşık 450 dolarlık bir sıçrama ile bitcoin’in önünde yükseldi. Hareket, önceki kayıpların hafifletilmesine yardımcı oldu, ancak eter bir hafta öncesine kıyasla %10 düşüşte. Glassnode’daki eter vadeli işlemleri için fonlama oranları negatif, bu da daha fazla tüccarın eterin yukarı yönüne karşı bahis oynamak için ödeme yaptığı anlamına geliyor.

Bu arada, Singapur merkezli QCP Capital gibi kripto fonları, kripto piyasalarında yükselişini sürdürürken yükselişini sürdürüyor.

Fon, Perşembe günü bir Telegram yayınında “Yıl sonuna veya Ocak ayının başına kısa süreli bir sıkışmanın çok olası olduğunu düşünüyoruz” diye yazdı. “ETH’deki yükseliş farklılıkları, yükseliş eğilimimizi destekliyor ve hem ETH hem de Altcoin’lerin kısa bir sıkışmada daha iyi performans göstermesini bekliyoruz. ”

Bir finansal varlığın fiyatı aniden yükseldiğinde kısa süreli bir sıkışma meydana gelir ve bu, daha büyük kayıplardan kaçınmak için düşeceğine bahse giren tüccarların varlığı satın almasına neden olarak artışı artırır. Öte yandan, yükseliş sapmaları, varlık fiyatları yerel düşük seviyelere düştüğünde meydana gelir, ancak piyasa momentum göstergeleri, piyasada satıcı eksikliği olduğunu gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.