Kripto Bilgi

Solana, Kripto Piyasasındaki Düşüşün Ortasında %17 Kaybederek Kayıplara Öncülük Ediyor

Kripto piyasası Pazartesi günü ABD hisse senedi endeksi vadeli işlemlerinde daha geniş bir düşüşü takip ettiğinden, başlıca kripto para birimleri 24 saat içinde %17 kadar düştü. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Asya sabah saatlerinde 34.000 doların üzerinde işlem gördükten sonra yazı yazılırken 33.700 doların altına düştü.

Solana tokenleri (SOL) %17 düşüşle 84$’dan el değiştirdi. 17, CoinGecko analitik aracından veri gösterdi. Solana, 2021’de en iyi performans gösterenler arasındaydı ve geçen yılın başında 3 dolardan Kasım’da 259 doların üzerine çıktı. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %67 ve geçen Pazartesi gününden %42 daha düşük.

Solana 84$’a düştü. Pazartesi günü 17, son 24 saatte %17’lik bir düşüş. (Ticaret Görünümü)

Ether ve son 24 saatte yaklaşık %10 düşen Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Binance Coin (BNB) tokenlerinde benzer kayıplar görüldü. Dogecoin’in tokenleri olan DOGE, aynı dönemde, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminin en küçük düşüşleri arasında %7 düştü.

Coinglass analitik aracından elde edilen verilere göre, Pazartesi günkü düşüş, daha geniş kripto pazarında bir düşüşe ve Asya sabah saatlerinden bu yana 240 milyon doların üzerinde tasfiyeye neden oldu. Tasfiyeler, marj sıkıntısı nedeniyle uzun veya kısa pozisyonların borsalar tarafından zorla kapatılmasını ifade eder. Bunlar, son 12 ayda birkaç kez görüldüğü gibi, abartılı fiyat hareketlerine yol açıyor.

24 Temmuz’dan bu yana en düşük fiyat seviyelerine ulaşan bitcoin vadeli işlemlerindeki tasfiyeler, yazı yazılırken 63 milyon doları aştı. Bu, 64 milyon doların üzerinde tasfiye kaybıyla ether vadeli işlemleri tarafından aşıldı. Altcoin vadeli işlemlerindeki kayıplar daha küçüktü, SOL vadeli işlemlerinde 5 milyon dolar tasfiye ve XRP vadeli işlemlerinde sadece 2 dolar görüldü. 15 milyon.

Kripto piyasaları Pazartesi günü Asya sabah saatlerinden bu yana 240 milyon dolarlık tasfiye gördü. (Para camı)

Bazı teknik göstergeler bitcoin’in aşırı satıldığını ve bir fiyat artışı beklenebileceğini öne sürdüğünden, tüm tüccarların yaklaşık %81’i uzun veya daha yüksek fiyatlar üzerine bahis oynuyordu.

Bu arada, bazı analistler pazarın daha fazla düşüş görebileceğini söyledi.

FxPro’nun kıdemli finansal analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada “Endişe verici bir şekilde, Cuma günkü keskin geri dönüşün ardından anlamlı bir sıçrama olmadı” dedi. nihai bir kapitülasyon görmediğimiz için piyasa düşüyor. Kapitülasyon olmadan, piyasalar satıcılar ile kalacaktır. ”

“Olaylar düşüş senaryosunda gelişiyor, şimdiye kadar genel duyarlılık açısından 2018’de gördüklerimizi genel olarak tekrarlıyor” dedi Kuptsikevich.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.