Kripto Haber

Solana NFT Layer Metaplex 46 Milyon Dolar Artırdı

Şirketin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, kullanıcıların kendi Solana tabanlı takas edilemez token (NFT) pazarlarını kurmalarına izin veren bir şirket olan Metaplex, Multicoin Capital ve Jump Crypto liderliğinde 46 milyon dolarlık bir fon sağladı.

Metaplex, fonları faaliyetlerini ölçeklendirmek ve yeterince temsil edilmeyen topluluklardan içerik oluşturucuları desteklemek için hibeler sağlamak için kullanacağını söyledi.

Solana’nın NFT pazarının hacmi, Ethereum muadilinin gerisinde iyi bir yol olsa da, Solanalysis’ten gelen verilere göre, toplam piyasa değeri yakın zamanda 1 milyar doları geçti ve Metaplex büyümenin çoğunu körükledi.

Bir basın açıklamasına göre, şirket, protokolünün geçen Haziran ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 85.000’den fazla proje ve 5,7 milyon NFT oluşturmak için kullanıldığını söylüyor.

Metaplex Vakfı direktörü Sergey Vasylchuk bir basın açıklamasında “Metaverse’in açık, sansüre dayanıklı ve küresel olarak erişilebilir olacağına inanıyoruz” dedi. “Bu meta veri tabanında, Metaplex, bir sonraki merkezi olmayan ticaret, sosyal ve oyun deneyimleri dalgasını güçlendirmek için ortak bir protokol ve NFT standardı olarak hizmet edecek. ”

Şirket, Eylül ayında yeni bir CEO ve bir dizi yeni yönetim kurulu üyesinin işe alınmasıyla kurumsal kadrosunu salladı.

Daha fazlasını okuyun: Solana Tabanlı NFT Firması Metaplex, Adam Jefferies’i New Studio’nun CEO’sunu Atadı

Finansman turundaki ek katılımcılar arasında Animoca Brands, Solana Ventures, Alameda Research ve basketbol efsaneleri Michael Jordan ve Allen Iverson yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.